Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan, aki az Erdélyben...

Van olyan, aki az Erdélyben élőket románoknak nevezi?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor az most kapcsolja be a Duna tévét.
2011. jún. 11. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

:D:D:D

Szerintem is:D

2011. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért, mi van ott?
2011. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Csíksomlyó:)De jó,hogy kiírtad ezt a kérdést,ezt szerettem volna nézni,csak elfelejtettem.
2011. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha valaki lerománozza az erdélyi magyarokat, annak nem a csíksomlyói búcsútól fog megváltozni a szemlélete. Engem például nem érdekelnek a vallási rendezvények, de soha nem románoztam (szlovákoztam, jugóztam stb.) le a határon túli magyarokat.
2011. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen románnak nevezem az Erdélyben élő románokat, és határontúli magyarnak a magyarokat.
2011. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, az ott élő románokat ... :) Esetleg jogi kategóriaként mint Románia lakossága a határon túli magyarokat is. De ez csak egy erőltetett példa, egyébként és is falnak megyek ettől :)
2011. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:30


A csíksomlyói búcsú nem csak egy egyeszerű vallási rendezvény..A valláson kívül más tartalommal is bír..

2011. jún. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!