Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Titeket nem zavar, amikor...

Titeket nem zavar, amikor valaki mindig felkiáltó jelet rak minden mondat végére?

Figyelt kérdés

Engem nagyon irritál, és már nagyon sok kérdést láttam, hogy így tették fel. Volt, hogy a leírásban végig kijelentéseket használtak, de mindig ott volt a felkiáltó jel. Nektek nincsen olyan érzésetek, hogy az illető kiabál?

Nekem barátnőm csinálta régen, de szerencsére leszoktattam róla, és elmagyaráztam, hogy a szakdolgozatában se mutatna jól. Ahogy észrevettem nem csak fiatalok, hanem idősebbek is elkövetik ezt a hibát.


2011. jún. 12. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is zavaró. De ha nekik így esik jól... :)
2011. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De.Zavar.Méghozzá nagyon.Viszont semmit se tudok ellene tenni, így tűrnöm kell, hogy a sok retardált lemaradt a 2.osztályos nyelvtan órákról.
2011. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Engem nagyon zavar. Tapasztalataim szerint ez a stílus többnyire a legfeljebb érettségivel rendelkezőkre, azon belül is inkább a nőkre jellemző. Fogalmam sincsen, miért...
2011. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is zavaró, egyébként sem szeretem az ilyen nyomatékosításokat, persze indokolatlanul.

A másik kedvencem, amikor valaki folyton "hármaspontoz"... és így... baromira... zavaró... mert teljesen... felesleges...:) Meg tudnék őrülni ettől.

2011. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon zavar!
2011. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Engem is nagyon zavar, olyan érzés, mintha kiabálna, tekintve, hogy a felkiáltó jel, ahogy a neve is mutatja, felkiáltást jelez.

A másik, amikor valaki ...-ozik minden mondat után (ahogy ezt előttem is megjegyezték már). Mintha nem lenne biztos abban, amit mond. Egy időben egy srác írogatott nekem, és ő írt így állandóan, kb így:

Tegnap elmentem boltba... Vettem egy cipőt... Utána hazajöttem és tévét néztem...

Most ez mi már?

De ugyan ez felkiáltójelekkel is irritáló:

Tegnap elmentem boltba! Vettem egy cipőt! Utána hazajöttem és tévét néztem!


Á, nem is tudom eldönteni, melyik a rosszabb, mindkettő irritáló.

2011. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

"De.Zavar.Méghozzá nagyon.Viszont semmit se tudok ellene tenni, így tűrnöm kell, hogy a sok retardált lemaradt a 2.osztályos nyelvtan órákról."


Azért az kimaradt neked is, hogy a mondatvégi írásjelek után SZÓKÖZ:D

2011. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor megnyugodtam, hogy mást is zavar, nem csak engem.
2011. jún. 12. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de azt nem az iskolában tanítják. :D
2011. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, mert aki így ír, az jól elhelyezhető (az iskolázatlanok között).
2011. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!