Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "geil" német szó használata...

A "geil" német szó használata kulturálatlanságról árulkodik?

Figyelt kérdés

Volt német tanárnőm egyik videója alá biggyesztettem oda. Ő elég sznob, szóval elhord mindennek, ha lehetősége nyílik rá. Emiatt most bunkónak néznek?

Tudom , szótárba mi van és perfekt beszélek németül is, de nem tudom megítélni, hogy ez náluk milyen stílusú, mert nem olyan durván közönségesek és taj parasztok, mint a magyarok 90%-a. (Tisztelet a kivételnek).


2011. jún. 15. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ifjúsági szlengbe tartozik eredetileg, de egyre gyakrabban használják mások is. Viszont egyértelmüen nem választékos kifejezés, és inkább a müveletlenebb rétegekre jellemzö. Én soha nem használom, és nem szeretem azt sem, ha valaki velem beszélve használja - és a legtöbb ismerösöm is igy van vele.
2011. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Akkor a Mediamarkt is bunkó lenne, amikor azt mondja a reklámjában, hogy "Geiz ist geil?". Nem egy schilleri szó, de hogy bunkó lenne, az enyhén túlzás. A (magyarországi) nyelvtanárok egy, szerencsére kisebb része hajlamos a saját kis hochdeutsch nyelvkönyvi világába burkolózni, és már azt is szentségtörésnek tartja, ha a diák tájnyelvi elemeket használ (mert mondjuk volt szerencséje svábok, bajorok vagy osztrákok közt élnie évekig). Úgyhogy hagyd rá. Az utca emberét csak úgy érted meg, ha ezeket a szavakat is ismered.
2011. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Itt Németországban a MediaMarkt reklámját KOMONDOTTAN bunkónak tartják az emberek - és csak néhány hülyének tetszik. Ez nem igazán jó érv a hasnálata mellett!
2011. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem vall kulturálatlanságra a "geil" szó használata. A fiatalok körében meg főleg elterjedt.

Ha a "zsír, király, nagyszerű, pompás, remek" jelzőket kulturálatlannak tartod, akkor a "geil" is az. K.b. egyenértékű a "klasse, super, toll, spitze"-vel, csak azok korábban keletkeztek, mint az előbb említettek, ezeket volt időnk megszokni.

2011. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Javítás: ...csak azok korábban keletkeztek mint a "geil" és volt időnk megszokni őket.
2011. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Geiz ist geil?" szlogent nem a "geil" szóhasználat miatt tartják bunkónak.
2011. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Geiz ist geil?" szlogent nem a "geil" szóhasználat miatt tartják bunkónak.


Egész pontosan: "Geiz ist geil?" szlogent nem ""CSAK "" a "geil" szóhasználat miatt tartják bunkónak.


DE az is belejátszik...

2011. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A "Geiz ist geil" szerintem nem sokkal bunkóbb az "Ich bin doch nicht blöd."-nél, csak talán valamivel izléstelenebb. Viszont én is úgy érzékeltem, hogy a geil kb.: a toll és a Hammer szintjén van, ami azért nem egy b****eg.
2011. jún. 16. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!