Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik angol felsőfokú nyelvvi...

Melyik angol felsőfokú nyelvvizsgát ajánlanátok? Hogyan készültetek rá és mikor lett meg? Melyik rész szerintetek a legnehezebb?

Figyelt kérdés
ECL C1-re gondoltam hogy megpróbálom. Nagyon szeretem az angolt, most már könyveket olvasok, igaz néha nehézkesen megy, de minden mondatot értek, csak egyes szavakat nem. Itt az egész nyár még, az angolomat ez idő alatt fejleszteném napi szinten, mert nagyon szívesen tanulom. Most középokú B2 szinten állok, de gyorsan tanulok, van nyelvérzékem. (18 éves vagyok, ez a második felsőfokúm lenne) Lehetséges ez?
2011. júl. 3. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:05


Ahhoz felsőfok, hogy bekerülhess anglisztikára? Hát nem kell hozzá...az emelt angol az egyik kötelező felvételi tárgy, arra így mindenki megkapja az emeltért járó 40 pontot. Angol nyelvvizsgára pedig nem kapsz semmit. A tudásod persze viszont nem árt, ha felsőfokon van, de pontban nem ér semmit:)

2011. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De ha megcsinálja az angol emelt szintű érettségit az +40 pont és még emellé letesz egy államilag elismert C1-es nyelvvizsgát az megint + 40, így szerzi meg a maximális 80-at. De angilisztikával nem vagyok képben, lehet hogy rosszul tudom...? Esetleg bárki PROFEX-ről valamit?
2011. júl. 5. 13:05
 13/15 anonim ***** válasza:
Ugyanabból a nyelvből nem kapsz két címen pluszpontot. Tehát nem kaphatsz egyszerre egy emelt szintű angolért 40 pontot is és pluszpontot angol nyelvvizsgáért!
2011. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A C1 és az emelt szint is 40 pont? Így múlik el a világ dicsősége...
2011. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen! Ha az felvételi tárgy, amiből emeltet teszel, akkor az 40 plusz pont. De csak ha az elért %-os eredménnyel együtt 40 pont. Szóval pl. egy 50%-os angol E + 40 = 90 pont, míg mondjuk egy 80%-os angol közép egy középfokú nyelvvizsgával (28 pont) = 118 pont. Szóval azért annyira nem éri meg mindig az emelt...De az meg gáz, hogy ugyanannyi plusz pont, mint ha felsőfokúd van...
2011. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!