Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék legkönnyebben...

Hogyan tudnék legkönnyebben megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Nem akarok pénzt költeni tanárra, Könyvekre, számítógépes programokra gondoltam. Tudnátok ajánlani jókat?
2011. júl. 9. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha kint laksz német nyelvterületen. 1 év alatt perfektül megtanulsz németül beszélni.
2011. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egy év alatt perfektül? :DD egy év alatt maximum FELSŐFOKON tudsz megtanulni, szerintem 10 évet akartál te a perfekthez írni.
2011. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérlek, ha fogalmad sincs a dolgokról ne írj a témához. Én semmi nyelvtudással 1 év alatt Ausztriában megtanultam társalgási szinten a németet.
2011. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem azt írtad az előbb, hogy perfektül?

A társalgási nyelv és a perfekt nyelvtudás köszönő viszonyban nincsenek egymással. Két tudományos fokozattal rendelkező német egyetemi tanár nem állítja magáról, hogy perfekt a nyelvtudása, mert mint írja, sok probléma adódik a nyelvhasználat során.

2011. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz tanárra költeni?

Akkor ki fogja neked elmagyarázni a problémás eseteket?

Amíg ilyenek nem akadnak, addig nem beszélhetünk semmilyen komoly nyelvtudásról.

Sajnos ez tanár náélkül nem fog menni.

Az igaz, hogy itt is felteheted a kérdéseidet, és választ is fogsz rájuk kapni. De akkor is igénybe veszed a tanár segítségét, csak legfeljebb nem fizeted ki a munkáját.

2011. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérlek, ha fogalmad sincs a dolgokról ne írj a témához. Én semmi nyelvtudással 1 év alatt Ausztriában megtanultam társalgási szinten a németet.


Te vagy az, akinek fogalma sincs az egészről. ;)

2011. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha van nyelvérzéked, akkor menni fog, bár nem ártana egy jó tanár. Nagyon sokat segít, ha tisztában vagy a saját anyanyelved nyelvtanával. Ha nincs érzéked a nyelvtanuláshoz, akkor vért fogsz izzadni mire megtanulod. Te is és (ha van) a tanárod is.

Német nyelvterületen tanultam én is a nyelvet, a társalgási szint néhány hónap után megvolt, a felsőfokhoz egy-két év kellett, de tökéletesen, anyanyelvi szinten még most 35 év után sem tudok, csak közelítek hozzá.

2011. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha magyarul beszélsz, van már akcentusod?
2011. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72% os! Neked eddig 3 hozzászólásod volt eddig, de egyik se válasz arra a kérdésre, amit a kérdező feltett. Inkább a kérdésre válaszolj vagy maradj csendben légyszíves. Ennyire ne unatkozz már. :)
2011. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vannak német barátaim, ők is sokat tudnának segíteni. Én nem akarok perfekt németet, csak azt szeretném hogy tudjak beszélgetni az emberekkel. Nyelvérzékem van, Angolul is megtanultam, mert muszáj volt.

Szóval ha kiköltöznék könnyebb lenne megtanulni?

2011. júl. 10. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!