Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék szlovákul megtanulni...

Szeretnék szlovákul megtanulni. Hol tudnék hozzá könyvet vagy bármi segéd anyagot szerezni?

Figyelt kérdés
Egy tót famlíliából származom Békésből és sajnos mamám nem beszélt hozzám tótul amit nagyon sajnálok, mert tetszik a nyelv és rááll a szám (a véremben van XD). De, nem találtam sehol egy normális könyvet (olyan kéne amiben majdnem az összes nyelvtan benne van), csak ilyen túrista lószart. Megköszönném a segítséget.
2011. júl. 10. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Alapfokú segédanyag: [link]

Sajnos nyelvtankönyvet nem ismerek.

Ha tudsz angolul, akkor vannak még egyéb lehetőségek.

2011. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Állatkertben az orangutánok jól nyomják. ;D
2011. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezzel most magadat mínősítetted. Inkább orángután az aki ok nélkül szidalmaz embereket, népeket, mint aki beszél szlovákul.
2011. júl. 11. 21:16
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Ok nélkül? Június 4-e nekem és a normális embereknek igen jó ok.
2011. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Normális embereknek? Reméltem hogy választ kapok a kérdésre nem pedig ilyen elvakult barmokat a nyakamba. A szlovákoknak ugyanannyi joguk van itt élni mint nekünk. Trianon minden magyarnak fáj egy kicsit, ez így egészséges. De, miben árt ez neked? Szlovákia az Eu tagja. Bármikor átruccanhatsz, ha akarsz oda is költözhetsz. Tulajdonképpen semmiben sem tűnne fel a nyelven kívűl, hogy egy másik országban vagy, de el kell szomorítsalak már többszáz éve is ugyan ezzel az etnikai és nyelvi felállással találkoztál volna. Az pedig hogy a szlovákok utálják a magyarokat hülyeség. Mindkét nép gyermekei között vannak szélső jobboldali bunkók, mint Jan Slota vagy éppenséggel te. Vita lezárva. (Jelzem, hogy a mostani szlovák kormánypárt a magyar kisebbséggel koalícióban nyerte meg a választást.)
2011. júl. 11. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, segítenek-e ezek valamit:


[link]


[link]


Itt is már elhangzott ilyesféle kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2011. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Beírtam itt ezen a honlapon a „Mindenben kereső“-be (bal oldalt lent) azt, hogy szlovák nyelv és akkor kidobta azokat a kérdéseket, amelyeket a szlovák nyelvel kapcsolatban tettek fel (nyelvtanulás, stb.). Elég sok találat kijött. Ezekből válogattam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__421360-aj..

2011. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Áhh, szóval félmillió magyar támogatta a tótokat? Több száz éve ugyan az a felállás? Nézd meg, hogy mennyi német élt még akkor ott. És mennyi az a több száz év? Mert 1600-tól kezdett kialakulni a "szlovákság"...


Kicsinyítsük le a dolgot: Azért, mert a színes fémtolvajok lopkodják a zöldséget a kertedből, attól az még a te kerted, nem az övék...

2011. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget rudolf!
2011. júl. 12. 08:39
 10/15 kanóc ***** válasza:

A slovake.eu oldalon van egy használható bevezető kurzus.

Ha komolyabban érdekel a dolog, akkor a Krížom-Krážom Slovenčina nyelvkönyvsorozatot ajánlom.

2011. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!