Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért írják sokan a mellékneve...

Miért írják sokan a mellékneveket nagy kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés
Pl: Német juhász, Szamojéd, Magyar, Tiszai, stb.
2011. júl. 17. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igénytelenség vagy tudatlanság miatt.


Régen én is úgy írtam ahogy akartam, lehetőleg nem a magyar helyesírás szabályai szerint, talán így éreztem magam menőnek. Aztán rájöttem hogy ennél lejjebb már nincs, nem akartam olyan műveletlennek látszani mint akinek semmilyen komoly életcélja nincs, mivel nekem volt és van. Tehát hirtelen mégis igényem támadt a helyesírásra, és mivel a tudás addig sem hiányzott, motiváció pedig lett, ezért elég gyorsan történt az átállás.


Mostanság elég ritka az hogy valamit kijavítsanak, bár nekem is akadnak hibáim - mint bárki másnak.

2011. júl. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak remélni tudom, hogy visszahatás miatt. Annyira bőszen tanulnak németül meg angolul, hogy magyarul is úgy használják a tulajdonnevekből képzett mellékneveket...

És abban is reménykedek, hogy mire meglesz a nagy tanulás eredménye, addigra ezen visszahatás is köddé válik, és lesz sok idegen nyelvet jól beszélő és magyarul is jó helyesírással megáldott fiatal az országunkban.

:D

2011. júl. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!