Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik népdalt lenne érdemes...

Melyik népdalt lenne érdemes megtanítani egy külföldinek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Szóval egy svájci férfiről lenne szó akihez megyünk(meg még egykét másik svájci), és úgy gondoltam jó buli lenne valami magyar népdalt megtanítani ami nem is hosszú és komplikált de mégis frappáns, igazi magyaros! Egy kukkot nem tud magyarul, vagyis 2 szót igen: a Pálinkát és az egészségedre-t (a magyar nyelvoktatás két alapját) már megtanítottam neki! Volt már benne egy két korty pálinka ráadásul egész jól mondta! :D Várom az ötleteket mert nem tudok dönteni! :) Köszi!
2011. júl. 18. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Tavaszi szél vizet áraszt... azt el tudják énekelni, nekem is svájci ismerőseim vannak. Franci v. németsvájci mindegy, éneklik lelkesen.
2011. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is egyből a Tavaszi szél ugrott be

de a Madárka,madárka dal se rossz,bár eléggé szomorkás hangvitelű

Esetleg,ha valami vidámabbat szeretnél akkor az Érik a szőlő vagy a Hej Dunáról fúj a szél sem rossz

2011. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavaszi szél, Freddie Mercury már bizonyította, hogy küldföldieknek ideális. :)
2011. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Egyébként franciasvájci! bár nemhiszem hogy ez azon a sok énektudásán bármit befolyásolna :D A Tavaszi Szél nekem is megfordult a fejemben! Freddie Mercury éneklésében egyszerűen felemelően csodálatos volt hallani! :) Ha nem megy majd neki az egyik ugrunk egy másik dalra... ;)
2011. júl. 18. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
A görögöknek én is a tavaszi szelet tanítottam meg, persze lefordítottam nekik angolul, hogy miről szól és teljesen oda voltak érte.
2011. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó! Végülis ha úgynézzük a Tavaszi szél viszonylag egyszerű, semmi oylan bonyolítás nincs benne amit egy külföldi nem tudna kimondani :)
2011. júl. 18. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!