Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt lehet elsaját...

Mennyi idő alatt lehet elsajátítani a német nyelvet? (lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg angolt tanulok 7 éve és hát jól megy, mondhatni jó nyelvérzékem van az angolhoz.

Viszont hamarosan elakarnék kezdeni németül is tanulni, amitől nagyon tartok..

Aki angolt tanult először annak könnyebb lesz német utána?


2011. júl. 19. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi értesz az alatt, hogy elsajátítasz egy nyelvet?
2011. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vannak hasonló szavak, de a névelőket meg kell tanulni, abban nem segít az angol nyelvtudás.
2011. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak

Azt értem ez alatt,hogy az adott nyelven jól tudjak kommunikálni.

2011. júl. 20. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, milyen lehet angol után németet (én németet tanultam jó sokáig, most egy éve tanulok angolt is), de fordított esetben sokkal egyszerűbb az angol. Sok hasonlóság van, főleg a szavak tekintetében, de a névelők megtanulása egy rémálom, főleg mert semmi logika nincs benne, a többes számok is az őrületbe kergetnek, szóval annyira nem könnyű nyelv, mint az angol. De ha ráérzel akkor megtalálod a szépségét.
2011. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyi idő alatt lehet elsajátítani a német nyelvet?"


Középfokú szinten jó módszerrel ez 800-1000 munkaóra.


"Jelenleg angolt tanulok..."


Nincs különösebb jelentősége. Pár tucat szóra rá fogsz ismerni, hogy nahát, ez az angolban is valami hasonló, de kb. ez minden. Néhány nyelvtani szerkezet is ismerős lesz, de amúgy az angol és a német nagyon kevéssé hasonlít egymásra.


"amitől nagyon tartok"


Ez a legnagyobb hiba, amit elkövethetsz. Nem kell félni a némettől. Nem egy kínai (de a kínaitól sem kell egyébként félni). A lényeg a gyakorlás és a motiváció. Ha a motiváció megvan, megtanulod. Ha nincs meg, akkor akkor se tanulnád meg, ha könnyű lenne.


"Aki angolt tanult először annak könnyebb lesz német utána?"


Ha valaki tud már egy idegen nyelvet, annak könnyebb lesz egy második idegen nyelvet megtanulnia.

2011. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm válaszodat nagyon átlátható és inspiráló volt!
2011. júl. 22. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!