Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az újlatin nyelvek mennyire...

Az újlatin nyelvek mennyire hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, emelt olaszra. A végére meglesz a felsőfok nagy valószínűséggel. Franciát tanítanak mellette, de azt csak 3 évig (a suli 5 éves), így abból alapfok lesz meg elvileg. Mit gondoltok, mekkora a hasonlóság eközött a két nyelv között? 1 év alatt milyen szintre juthatok alap után franciából?

És mi a helyzet a spanyollal? Ezután a két nyelv után mennyi idő elérni egy középfokot belőle?


2011. júl. 27. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

5 év alatt felsőfok? Hát reméljük, meglesz...

De ha tanulsz olaszt, akkor a francia sokkal könnyebb lesz, csomó mindent nem kell újra megtanulnod pl. passé composé-t ugyanúgy kell képezni, mint a passato prossimo-t, névmások rendszere is hasonlít, mellékneveket és participé passét ugyanúgy egyeztetni kell személyben és számban stb.


Nem tudom, hogy a franciát az olasz előtt vagy után fogod tanulni, de nem hiszem, hogy 3 év alatt nem jutnál belőle középfokig, főleg ha már tisztában leszel csomó dologgal a latin nyelvekkel kapcsolatban.


Ez amúgy melyik iskola és milyen? Gimnázium? Angolt hogyhogy nem tanultok?

2011. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Az újlatin nyelvek mennyire hasonlítanak egymásra?"


Nagyon. Némelyik annyira tér el egymástól, mint két dialektus (pl. a spanyol és a portugál), némelyik távolabb van, de nagy kölcsönös érthetőséggel (én csak spanyolul tudok, de pl. egy francia napilap híreit el tudom olvasni, egy olaszt már kevésbé).


"Mit gondoltok, mekkora a hasonlóság eközött a két nyelv között?"


Nehéz számszerűsíteni, de mondjuk szókincs 70%, nyelvtan 80%? Ez azonban nem jelent 70-80%-kal csökkenő tanulási időt, mert a kis különbségek megtanulása is nehéz lehet, amikor sok a hasonlóság.


Egy újlatin nyelv megtanulása nagyságrendileg kb. 500 munkaóra nulláról. Ha tudsz egy rokon újlatin nyelvet, akkor ez értelemszerűen csökken, mondjuk a kétharmadára vagy a felére. Francia után a spanyol kivált könnyű lesz, de természetesen tanulni akkor is kell.

2011. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szent László Gimnázium, olasz kéttannyelvű. :D

És második nyelvem a francia.

Úgy működik, hogy ugye öt évig olasz (12, 7, 5, 4, 5 órában), és heti 4 órában a második nyelv /nekem francia/ 10., 11., és 12. osztályban.

És azért nem tanulok angolt, mert jelenleg úgy érzem, nekem ezekre a nyelvekre lesz szükségem a továbbiakban.

Még általánosban egyébként annyiban tanultam franciát, hogy kiejtés, és alap nyelvtani dolgok megvannak, és már az is észrevehetően hasonlít az olaszra.

És ezek után szeretném a spanyolt is egy elfogadható szintre elsajátítani, mert az meg a nagy kedvencem. :)

2011. júl. 28. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

"És azért nem tanulok angolt, mert jelenleg úgy érzem, nekem ezekre a nyelvekre lesz szükségem a továbbiakban."


Manapság aki nem tud angolul, gyakorlatilag félanalfabétának számít, függetlenül attól, hogy hány hobbynyelven tud.


Érdemes lenne megtanulnod angolul, különben kellemetlen meglepetések érhetnek később. Az angol nem nehéz.

2011. aug. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez így oké, de négy-öt nyelvet nem hiszem, hogy bírnék egyszerre, márpedig az országok, amik vonzanak az nem Anglia, hanem Németország, Franciaország, Olaszország és Spanyolország. Majd esetleg később.
2011. aug. 1. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél több nyelvet tudsz, a következő annál könnyebben csúszik.
2011. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!