Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudott ez így elterjedni?

Hogyan tudott ez így elterjedni?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg a linket, hogy hányan írják helytelenül ijesztőt...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=ilyeszt%F5&s..


2011. aug. 8. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a miJen übereli.
2011. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
De ráér valaki de ráér. Szinte ijesztő.
2011. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ez az ilyen-milyen szindróma...

sokan azt is ly-vel írják, hogy nincs "semmilye" se

:-)))

szóval minden szót, ami kicsit is hasonlít az ilyen-milyen-re, a biztonság kedvéért........

2011. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben én is értem a (torz) logikát. De arra már nem találok logikát, hogy miért terjedt el a MUSZÁLY. Még úgy sem értem, hogy régen (10 éves koromig kb.) én is azt hittem, hogy ez a helyes. Fogalmam sincs, hogy honnan vettem ezt, de ahogy látom, sokan vannak vele így.
2011. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

:)

szerintem azért, mert ezt a szót nem írjuk le sokszor, így nem annyira rögződött be a helyes használata. :) viszont az érdekes, hogy ezen az oldalon van helyes írás ellenőrző, és még is ennyien eltévesztik. sok embert nem érdekel a helyesírás.. szomorú :( de ez van.

2011. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én tudom, honnan jön a "muszály" :-)))

Legalábbis, én anno az uszály miatt gondoltam így, ez egyébként egy normális nyelvtanulási folyamat, az 'általánosítás' miatt van így. Ez olyan, mint amikor a kisgyerek a 'tégedet' (tudom, most meg ki fogtok akadni, hogy ez meg milyen nyelvjárás...) analógiájára azt mondja saját magára, hogy 'tégemet' :-)))

Persze, ahogy a kisgyerek is megtanulja, hogy ez így túláltalánosítás, úgy írástanulásunk kezdetén elvileg mi is megtanuljuk, hogy az mégsem "muszály", bármennyire is hasonlít az "uszály"-ra...

Bár van, aki leragad a 2. osztályos szintnél ...

És őszintén bevallom azt is, hogy ha sokáig nem használom az írott nyelvet, mert mondjuk szülök egy gyereket, itthon vagyok vele pár évig, aztán még egyet, és a végén már újságot olvasni se nagyon van időm, szóval amikor ezek után visszatérek az írásbeliséghez - pl itt - bizony nekem is el kell néha gondolkodnom, hogy is kell írni ezt vagy azt...

2011. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, a téves analógiák vannak a háttérben szerintem is. Nem egyszerű a nyelvünk, valljuk be...


Az előző válaszoló példáiról eszembe jutott néhány saját, úgyhogy elnézést, hogy egy kicsit off leszek. :)


Vihar idején áramszünet, az akkor kb. 3 éves lányomnak magyaráztam, miért lett sötét. Kérdése: Jó, de mikor jön vissza az áraD?


A felejtős példa meg valahol érthető, az idegen nyelveket is elfelejtjük, ha nem használjuk őket.


De mást is: Nálunk már szinte családi legendává nőtte ki magát az a történet, amely szerint egy szeptemberi napon állok a lépcsőház kapujában az óvodába nemrég bekerült lányommal, s azon gondolkodom percekig, hogy vajon esőben kell-e egyáltalán oviba menni...

Ugyanis 3 év alatt hozzászoktam, hogy ha esik, akkor nem megyünk ki a lakásból. :)

2011. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben a legrosszabb az, hogy annyiszor látom, hogy én is kezdem átvenni ezt és ösztönösen így írom néha a szavakat, hiába tudom, hogy bődületesen nagy hülyeséget írok. (Kevesebbet kéne netezni?...)
2011. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!