Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia, szlovák, cseh, vagy...

Francia, szlovák, cseh, vagy spanyol a jobb nyelv. Kinek melyik és miért6 tetszik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 13:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolso válaszolo!

nem tudom,hogy beszéled e a szlovák és cseh nyelvet,de olyan kijelentés után,hogy kozelebb áll az orosz a csehez,merem állítani,hogy nem beszéled.Lehet,hogy a nyelvtan teoriája hasonlo a csehnek meg az orosznak,de a szlovák egyezik meg majdnem a csehvel,de mégsem egyformák.

2011. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

és, én is ezt állítom, azt mondtam, hogy az orosz közelebb áll a csehhez (merthogy mindkettő szláv) mint a cseh a franciához (bár mind a három indoeurópai)


tanulj egy kis nyelvtörténetet, segjtségnek néhány szó: kentum, szatem, indoeurópai, nosztratikos, eurázsiai, ural-altaji...stb

2011. aug. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

én nem a nyelvtorténelemrol beszélek...de mondj legalább 3olyan szot az oroszban,ami ugyanaz majdnem,mint a cseh nyelvben.

én azt nem állítottam,hogy nem szláv nyelvek,és nincs hasonloság.

nem a teoriárol,hanem a gyakorlatrol beszélek én.és mivel beszélem a szlovák - és cseh nyelvet is,ezért tudom,hogy kozelebb áll a szlovák a csehez,mint az oroszhoz.nem hiába értik meg teljesen a csehek a szlovákokat,ha pedig vmi orosz beszédet hallok,nagyon kell figyelnem,hogy akár 1mondatot is megértsek.

A te állításod is biztosan igaz.

2011. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
a szlovák és a cseh majdnem, hogy egyforma... A szlovákkal kapcsolatban nehezebb kiejtés némelyik szonal és a nyelvtanát tanulod hu az egy picit nehéz . Mivel én Szlovákiában élek ezert a magyar és a szlovák a 2 fontos nyelv ,és én ez alapján mondom el neked . :) 14/L
2011. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
én vaok megint az utolsó ... nekem a véleményem a szlovákrol,..hogy a nyelvtana egy picit nehéz. de beszélni egyes szavakat kivéve egész jo
2011. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolso!Szerinted a szlovák nyelvtan az nehéz?na ne nevetess már...Mindenre van szabály,pl.:minden igében lágy -i betut irunk,plusz ,,vybrané slovo-s,, fajták.

Míg a csehben,neked nem tudják megmondani,hogy mit miért hova írsz,csak ugy csináltak egy szabályzatot,mert nekik az ugy tetszik.

2011. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem az nehéz hanem a ragozás mert vannak azok a vzor -ok és nekem az nehéz benne, de csak picit :)
2011. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a spanyol és a francia a jobb mivel sokan beszélik és sokat számít ha tud ezek közül az ember.
2012. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik nyelv sem rossz, bár a szláv nyelvek közül a lengyelt tartom a legszebbnek egyértelműen, nem a szlovákot vagy a csehet. Egyébként ez a két nyelv hihetetlen mértékben hasonlít egymásra, szóval ha megtanulod az egyiket, egyáltalán nem nehéz a másik.

A francia és a spanyol a kedvenceim közé tartozik (az olasz és a német mellett), nem nagyon tudnék dönteni. Tetszik a francia sznobsága, kulturális nagysága, és a hangzása is nagyon különleges.

A spanyol pedig egyszerűen egy szerelem, szenvedély, a világ legromantikusabb nyelve, ez egészen biztos.:)

2012. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Laura Sheen válasza:

Hát szlovákot a büdös életbe ne kezd el tanulni..Utálatos egy nyelv... Szlovákiában élek és minden nap azt kell hallgatnom hogy a szlovákok hogy mocskondiázzák a magyarokat...mindig : szlovákiában szlovákul beszélünk... Elegem van belőlük...

Nekem a francia és a spanyol nyelv tetszik de az angol különösen imádom ..

2016. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!