Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért kell állandóan "nákolni"...

Miért kell állandóan "nákolni" E/1 személyben?

Figyelt kérdés

Én tudnák laknák, csinálnák stb. értitek miről van szó.

A másik ami kiviszi a hajam hogy: az miatt!!

Miért?? a után mássalhangzóval kezdődő szó jön Pl: "a" kocsi. "az" után pedig magánhangzóval kezdődő szó áll pl: az autó.

Miért nem lehet ezt megérteni? Amúgy nem zavarna ha nem egy nagyobb megyei jogú városban laknék lásd: Pécs és nem az ország legöregebb egyetemére a PTE-re. Annyira gáz ha valaki így megszólal óra közben, hogy felforr az agyvizem.


2011. szept. 19. 12:40
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek mellett a suk-sükölést és a deviszontot sem bírom!
2011. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látszik, se általánosban, se középiskolában nem tanították meg őket. Neked viszont a vesszőkkel vannak problémáid.
2011. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem figyelt nyelvtan órán. :)

A nákolás egyébként úgy tudom, hogy T/3-ban helyes.


Én attól kapok szívrohamot, hogy "majd meglássuk!" :D

2011. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Engem meg nem érdekel egyik sem. Van jobb dolgom is, mint ilyeneken idegeskedni.
2011. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:

Én meg igen sokszor hiányolom a szóvégi -ban,-ben toldalékokat! És ez már sajnos annyira elterjedt, hogy egyre többször lehet találkozni vele a médiában is (szerencsére nem az írottban). Pedig LEGALÁBB OTT beszéljenek helyesen!

Egyébként kérdésedre válaszolva, engem is zavar. Sőt, ha rajtam múlna, az ilyen emberek biztosan nem járnának egyetemre/főiskolára!

2011. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy rosszul tudom, de az "az miatt" helyes, mivel itt az "az" nem névelő, hanem mutatószó.
2011. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
Magyarországon csak névlegesen létezik oktatási rendszer. Szokj hozzá a gondolathoz.
2011. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, de h a te helyesirasod se otos az is biztos.

Szal inkabb csendben maradNEK a helyedben.

2011. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
52%
Azért, mert vannak, akik azt hiszik, hogy az is igazodik a hangrendhez, viszont nem. Ja, és ilyen helyesírással, mint a tiéd, én nem pampognék hasonló témákban...
2011. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy lesznek néhányan akik fikázni fogják a helyesírásomat, de mondok valamit. Lesz@rom a véleményeteket. Mivel nem a kérdésre válaszoltatok és megnézném nektek milyen tökéletes!! :D Na meg egyébként is ha nem tűnt volna fel eléggé ideges voltam ahhoz, hogy pont lesz@rjam a helyesírást. De legalább tudok értelmesen beszélni ami ezekről nem mondható el.

Ha helyes mondat környezetben használják az "az miatt" kifejezést akkor nem zavar.

2011. szept. 19. 14:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!