Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Deafness? Deafhood? Magyarul?

Deafness? Deafhood? Magyarul?

Figyelt kérdés
Deafness és deafhood szavak magyarul? Mit jelent pozítiv és negatív siketség? Sikettelenség, siketizált és siketkor? Én ezekre nagyon bizonytalan vagyok. Kíváncsi vagyok az Önök véleményükre is.
2011. okt. 9. 02:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Bocs, azt tudtam, hogy nektek bajotok van azzal a bizonyos szóval, de azt nem, hogy ennyire.

A beszélő mintájára a jelnyelvet használó simán lehet jelelő, állapotára való tekintet nélkül. Ez lehet a kulturális rész. Az állapotra utaló jelentés maradhat a siket szónál.

2011. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A halló, aki bekapcsolódott a jelnyelvi kultúrába, lehet jelelő halló.
2011. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A hallatlan szó ilyen értelmű használatát kétségesnek látom. Akár össze is téveszthetnek miatta valakikkel...
2011. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Deafhood = siketlét vagy siketösztön?
2011. okt. 16. 01:32
 15/18 anonim ***** válasza:
A kettő közül inkább a siketlét szerintem.
2011. okt. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Deafness = siketség vagy orvosi siketség (orvosi szempont)

Deafhood = siketlét vagy kulturális siketség (kulturális szempont)

Így jó lesz?

2011. okt. 16. 13:07
 17/18 anonim ***** válasza:
A kulturális siketség nekem azt jelenti, ha valaki figyelmen kívül hagyja a bármilyen értelemben vett kultúrát, nem fogékony rá. A siket kultúra megfelelőbb.
2011. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy a siketkultúra tagja maradjon siket, az orvosi értelemben siket pedig legyen sikén.
2015. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!