Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a szöveg?

Mit jelent a szöveg?

Figyelt kérdés
fontos lenne de én nemtanulok németet..valaki elmondaná a tartalmát? (liebe Farida) [link]
2011. okt. 11. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú, de majd részleteiben leírom a lényegét:

Kedves Farida,

köszönöm a leveledet. Már három hete vársz a válaszomra. Meg tudsz bocsátani? Karácsony előtt mindig kevés időm van.

Azt írod a leveledben, hogy szeretnél többet megtudni a karácsonyi ünnepünkről. Ezért most arról fogok írni. Szeretem a karácsonyt, mert sok emlékem fűződik hozzá. A gyermekkoromban már több héttel az ünnep előtt megkezdődtek az előkészületek. Már novembertől kezdve anyámmal aprósüteményeket sütöttünk és karácsonyfa díszeket barkácsoltunk. A télapónak mindig hosszú kívánságlistákat írtam.

December hatodikán van a Mikulás. Gyermekkoromban mindig féltem tőle egy kicsit. Egy bácsi öltözött be Mikulásnak. Vattából volt a szakálla, és sapkát, kabátot és csizmát viselt. A hátán zsák volt, a kezében pedig egy virgács.

A FOLYTATÁS HAMAROSAN KÖVETKEZIK

2011. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szigorúan nézett a testvéremre és rám, majd a következőket mondta: "Hoztam nektek valamit. Jók voltatok?" Természetesen nem voltunk mindig jók, mégis azt feleltük, hogy "igen". Ekkor édességet és játékokat ajándékozott a zsákjából.

A karácsony előtti négy vasárnap az Advent első, második, harmadik és negyedik vasárnapja. Advent első vasárnapján meggyújtjuk az adventi koszorún az első gyertyát, a másodikon a másodikat és így tovább. Régebben nálunk az ádventi koszorú mindig a konyhaasztalon volt. Esténként apám mindig meggyújtotta a gyertyáket. Akkor karácsonyi énekeket énekeltünk és süteményt ettünk.

A karácsony előtti éjszakán alig aludtam. Túl nagy volt az izgalom. December 24-én, szent este már egészen korán elutaztunk a nagyszülőkhöz a birtokra. Mindig a nagyszülőknél ünnepeltünk. Akkor ott volt az egész család, legalább 20 ember.

Ebéd után a nagyapám egyedül ment be a nappaliba és feldiszítette a karácsonyfát.

FOLYT. KÖV.

2011. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi gyermekek együtt játszottunk, és mindig nagyon izgatottak voltunk. Később a nagymama felolvasotrt nekünk egy karácsonyi történetet. Végre eljött az idő, és a nagypapa begívott bennünket a nappaliba. Ez csodálatos pillanat volt. Égett az összes gyertya, a karácsonyi díszek csillogtak, és a fa alatt ott volt a bölcső. És ott voltak természetesen az ajándékok is. Minden gyerek elmondott egy verset, majd felnyitottuk a csomagokat. Egyszer egy gyönyörű babát kaptam, amelyik azt mondta "mama". Nagyon boldog voltam. Mintha ma történt volna! Késő éjszaka aztán elmentünk az éjféli misére.

Másnap volt mindig a nagy ünnepi ebéd: liba zsemlegombóccal és vörös káposztával. A karácsonyi liba almával és dióval volt töltve. Szörnyen ízlett.

HAMAROSAN JÖN A FOLYTATÁS, csak egy kávét kell főznöm.

2011. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most azonban lassan be kell fejeznem a levelemet, mert a sütőben van a sütemény. December 23-án érkezik a nővérem a férjével. Szilveszterig akarnak maradni. Szeretjük a karácsonyi vendégeket, mert együtt ünnepelhetünk, és ez egy kicsit felidézi a múltat. A gyerekeknek szánt ajándékokat már régen kiválasztottuk, és jól elrejtettük.

Szívélyes üdvözletemet küldöm neked és a szüleidnek:

a te Karolád

2011. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszii:D
2011. okt. 23. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!