Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelv ez, és mit jelent?

Milyen nyelv ez, és mit jelent?

Figyelt kérdés
Gloria honorifice pralium facio Animus gradior quo prodo in excelsis precedo bellator decerte adversa incurro invadoria . Desideratus fatus, desideratus bellum.
2011. nov. 4. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem latinul vagy portugál nyelven van, de inkább latin, mint portugál.
2011. nov. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Latin.

A jelentése engem is érdekelne.

Szavakat értek belőle, de az egészet nem.

A gloria a dicsőség, a honorum a becsület, a bellum a háború, a fatus a végzet.

De hogy az egész mit jelent...

2011. nov. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy warcrafthoz írt zenének a szövege.
2011. nov. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dicsőség a magaslatokon fölül, amely megelőzi a háborús felvonulást. Én arra a kedvezőtlen versenyre jöttem(pralium). A vágy beszélt, és a vágy, háború.
2011. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, google fordító kb nekem is ezt adta ki. De így valahogy nem teljesen érthető. Valaki tudna pontosabb (érthetőbb) fordítást adni?
2011. nov. 4. 09:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnék ha bárki tudna ennél érthetőbb fordítást. Amit írtak, hogy ez a wow-hoz kapcsolódik, igaz lehet, ezt is googleból tudom.

"Dicsőség a magaslatokon fölül, amely megelőzi a háborús felvonulást. Én arra a kedvezőtlen versenyre jöttem(pralium). A vágy beszélt, és a vágy, háború."

Nekem ez azt jelenti más szavakkal, hogy vki a háborúra készül, mert ez az amit akar, ez a vágya. Azért jött, hogy háborúzzon, ami nagy dicsőség. A küzdelem nehéz lesz, és kemény. Ennyi. Amúgy ez valami összemixelt kitalált nyelven van, direkt azért, hogy senki ne találjon pontos fordítást rá, és ettől misztikus legyen.

2011. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a "más szavakkal" való fordítást lényegébe ezt kértem mer "vágy beszélt, vágy háború" nem valami értelmes. Most nem az érdekelt, ogy honnan kitől származik csak jelentése érdekelt. Köszönöm
2011. nov. 4. 10:15
 8/8 anonim válasza:
Dicsőség , becsülettel , harcba lépni , bátorság , a halálba menetelni , tovább előre , a legnagyobb , kiválóság , harcos , küzd a halálig , az ellenfelei ellen , támad , ráront , üdvözlégy sors , üdvözlégy háború Latinul van
2013. szept. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!