Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Neked mit jelent a magyar...

Neked mit jelent a magyar nyelv, mint anyanyelv?

Figyelt kérdés
(Holnap)november 13-án lesz a magyar nyelv napja, és kíváncsi lennék rá, hogy egyáltalán jelent-e ez az embereknek valamit, vagy értékelik-e ezt a napot?
2011. nov. 12. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
ez is olyan nap mint a többi egy napig ez fog a csapból is folyni azt utána egy évig kuss lesz
2011. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Onmagaban ezen a napon nem szoktam megemlekezni az anyanyelvemrol, de ugy a mindennapokban igen. Es nekem fontos. Anyanyelvi szinten beszelek angolul, finnul es torokul, nem is elek Magyarorszagon mar nagyon regota. De a magyar mindig is kulonleges lesz... ezt igazan az erti meg, aki olyan kornyezetben el, ahol nincs vagy csak keves magyar van. :)
2011. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A világ egyik legszebb és legnehezebben tanulható nyelve (a ragozások miatt, ami a nyelvtanórák rémálma :))
2011. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magyar az anyanyelvem és egyetlen nyelven sem tudok olyan mélyen és tartalmasan írni, beszélni a dolgokról, mint ezen. Hiába tudok más nyelven gondolkozni és hiába beszélem jól.

Viszont ezeket a mindenféle "napokat" konkrétan lesz*rom. XD

2011. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

a világ egyik legnehezebb nyelve. nem tartom szépnek, de csúnyának sem - nagy előnye, hogy rengeteg szinonimát ismer.


szerintem tele van sok fölösleges dolgokkal, nehéz pl. angol/német szöveget magyarra fordítani, mert nem lehet teljesen visszaadni a mondatokat, vagy max. magyartalanul.


elég hosszú nyelv, az angolhoz képest mindenképp, van, hogy kétszer olyan hosszan kell körülírnod valamit, hogy érthető legyen, ugyanazt jelentse.


szóval: szerintem nem a nyelvek királya, de nem is rossz, elég bonyolult, nehezen tanulható és más országokban 0 értéke van, sajnos.

2011. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem olyan tömör, mint az angol. Lehet, hogy nem olyan kacifántos, mint a német. Viszont nyelvi leleményeivel rendkívül pontosan képes visszaadni nemcsak egy dolog tartalmát, de hangulatát, érzéseket, finom rezdüléseket, amelyek más nyelveken nehézkesen, vagy nem is lehetségesek. Ezért nehéz fordítani, különösen szépirodalmat, verseket.

Külföldiként nehéz megtanulni a rengeteg kivétel miatt. A kivételek, ha az életet legjobban közelítik, sokan vannak. Magyarként is nehéz, ehhez elég végignézni e fórumot is. Erős egyéniségnek kell lenni, hogy ne keseredjen el az ember a kicsontozott, elferdített jelentésű szavak, helyesírás láttán.

E napot nem szoktam figyelni, csak a 365-öt.

2011. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hazát jelenti számomra. Otthon vagyok benne; és milyen igaz!
2011. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudtam erről az ünnepről, nem is érdekel az ilyesmi. A magyar egy könnyű, egyszerű, logikus nyelv, egy természetes eszperantó-féleség.
2011. nov. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

könnyű, egyszerű, logikus????


azért a röhögés...

2011. nov. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem is tudtam, hogy van kulon napja a naptarban.

magyar nyelv: tele van tul hosszu szavakkal, iszonyatos durvan (bantoan)lehet kifejezni magunkat, fiatalok beszedstilusa idegesito, bena es fajdalmas, utalatos a magazodas benne, vannak benne idegesito elemek "hallottad-e? ismered-e?", nehez miatta mas nyelvre rahangolodni tanulas soran, tul sok a beszedben a rizsa, neha tul lassunak tunik a ritmusa, iszonyatos amikor angol szavakat magyarul irnak le, tul sok benne a cifrazas: ö,é,á,ű,gy,ny,ly,ty; az angoltol teljesen elut minden hogyan bla bla bla. A magyar nyelv egy atok, epp csak azert nem eltem meg atokkent, mert az anyanyelvem. De ha le lehetne cserlni (mondjuk angolra), pillanatok alatt valtanak. Ha nem kene tobbe magyarul beszelnem, nem bannam. De sajnos mar elegge megtanultam ahhoz...

2012. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!