Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a francia olyan nehéz nyelv?

Figyelt kérdés

A nyelvtana szinte teljesen olyan, mint az olaszé, ami eléggé egyszerűnek mondható, egyedül a kiejtés nehezebb, de megtanulható. Meg a hallás utáni értés.

Lehet, hogy az angolhoz képest rohadt nehéz (én nem tudom, nem beszélek angolul), de pl. egy némethez képest szerintem rém egyszerű és logikus.


2011. nov. 14. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mert nehéz nyelv.A nyelvtana nem vészes,viszont írás-olvasás-kiejtés rohadt nehéz az angolhoz képest.

De nyilván ez adottságoktól is függ,te kirázod a kisujjadból,értjük.És? Most mi a kérdés?

2011. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az írás-olvasás rohadt nehéz az angolhoz képest"

Ez nem igaz. A különbség az, hogy az angolt a legtöbb gyerek már 7 évesen elkezdi tanulni, így elég hamar megszokja. A francia is maximum fél-1 év alatt megszokható!


Egyébként igazad van kérdező. Az újlatin nyelvek európaiak számára világ legkönnyebb nyelvei közé tartoznak. A germán nyelvek sem vészesek, de egy fokkal nehezebbek.

2011. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért mondják sokan, hogy a francia olyan nehéz nyelv?"


Mert hallották másoktól, hogy nehéz, és elismétlik. Hasonló legenda, mint az, hogy a spanyol és az olasz könnyű.


"A nyelvtana szinte teljesen olyan, mint az olaszé, ami eléggé egyszerűnek mondható"


Az újlatin nyelvtanok nem különösebben egyszerűek. Az olasz konzervatívabb a franciánál, így "bonyolultabb". Bár olyan nagyon egyik se bonyolult.


"egyedül a kiejtés nehezebb"


A francia kiejtés kicsivel nehezebb, mint az olasz, de pl. az angollal legfeljebb egy szinten van (inkább egyszerűbb az angolnál).


"Lehet, hogy az angolhoz képest rohadt nehéz"


Nagyjából egy szinten vannak, csak mivel az angol a csapból is folyik, és mindenki gyerekkorától körül van véve az angollal (számítógépes játékok, zenék stb. révén), ezért az angoltól nem félünk, az megszokott, így könnyűnek tűnik. Ezen kívül mindenki tud angolul, míg kevesen franciául, ezért is képzelik sokan, hogy az angol egy roppant primitív nyelv, amit az idióták is beszélnek, a francia viszont egy roppant kifinomult elit nyelv, amit nagyon nehéz megtanulni. Egyébként nagyon hasonló nyelvek.


"egy némethez képest szerintem rém egyszerű és logikus"


A nyelvtana biztosan. Amiben viszont a francia nehezebb a németnél, az a kiejtés és a beszédértés.

2011. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

19.00


"A különbség az, hogy az angolt a legtöbb gyerek már 7 évesen elkezdi tanulni, így elég hamar megszokja"


És hozzátenném még azt is, hogy a legtöbb ember az angolt ROSSZ kiejtéssel tanulja meg és egész életében ROSSZ kiejtéssel beszéli (a cseh vagy lengyel kollégák ezt észre se veszik, az angolok meg megszokták). Míg ha valaki felnőtt fejjel elkezd franciául tanulni, akkor tudatosabban tanulja a kiejtést, nem olyan primitíven, ahogy az angolt szokás tudni, és akkor a francia "nehezebbnek" tűnik.

2011. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző: ebben persze igazad van. Csak azt mondom, hogy a legtöbb embernek ezért nem tűnik fel, hogy az angol kiejtés is "nehéz".

AMúgy szerintem azért aki akar bőven tud fejleszteni magán tizenéves korában. CSak a legtöbb lusta rá...

2011. nov. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%
Igazából minden attól függ, hogy hogy tanulod. Jó tanárral, jó képességgel, szorgalommal szerintem nem annyira nehéz. De azért nagyon oda kell figyelni. Én utolsó éves vagyok kéttannyelvűbe, itt minden intenzív, ebben élünk :)) és szerintem ha valaki csak "szimplán" tanulja, nagyon nehéz.
2011. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
tanuld meg és megtudod.. :D amúgy: szórend leginkább (szerintem) ja és a kivételek.. hát abból van bőven. De érdemes megtanulni, mert kevesen beszélik igazán jól, pont azért, mert rohadt nehéz.
2012. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!