Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a magyar nyelv...

Mit jelent a magyar nyelv szamodra?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve külföldön lakom és kezdem elfelejteni szép magyar anyanyelvem. Most mondom nektek ahogy nagyi mondta nekem: sose feledjétek ezt a nyelvet, mert ez életetek egyik legnagyobb kincse, s most ahogy érzem lassan elvesziteni e kincset veszem észre milyen fontos és különleges.


Ovjatok, ti szerencsések, én addig ahogy csak tudom gyakorlom és örzöm.


2011. dec. 11. 04:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat magyar könyveket, beszélgess a neten,telefonon a barátaiddal, akkor nem fogod elfelejteni a magyar nyelvet.

Nekem mit jelent? Ez az anyanyelvem,ennyi.

2011. dec. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Azonkívül hogy az anyanyelvünk az egyig legszebb nyelv a világon. A legszínesebb, legkifejezőbb. Érdemes rá odafigyelned neked is, és majd továbbadni ha lesz vagy van kinek. Az írást, olvasást egyaránt. Igaz, hogy az angol, német nyelvismeret fontos, hiszen a világon bárhol érvényesülni tudsz velük, de nem szabad veszni hagyni a magyart. Ha más nem ez sajátunk marad.
2011. dec. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Számomra semmit sem jelent , csak egy nyelv a 3 közül amelyiken beszélek de ezt használom a legkevésbé.
2011. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 assurbanapli ***** válasza:
Jude
2011. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Van tobb resze is : http://www.youtube.com/watch?v=Z0U5o5dP-A4 .Amugy tenyleg egy nagyon szep nyelv es Europa egyik legregebbi nyelve.
2012. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emberek;ez az a nyelv,amelyikre J.B.Shaw azt mondta,hogy mennyivel értékesebb lenne az irodalmi munkássága,ha magyarul tudott volna alkotni.

Shaw;ír drámaíró,aki angolul írt.

Úgy néz ki nem méltányoljuk,hogy nekünk mi adatott.

Hogy mit jelent?A füstbement tervet,a Családi kört,hogy szeretném,ha szeretnének,hogy nincsen apám se anyám,és izzik a galagonya virága.Az életet magát.

Kedves kárdező,van egy oldal,a versek.hu ,jó szolgálatot tehet.

2015. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!