Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz nehezebb, mint a német?

Az olasz nehezebb, mint a német?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
A németnél a legtöbb nyelv könnyebb. Ez is. :)
2009. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mind a két nyelvnek vannak könnyebb és nehezebb részei. A németből említhető lenne a főnevekkel kapcsolatos problémák egy része (névelő, többes szám), Ugyanakkor az olaszban pl. egy szerteágazó igeidő-rendszer található meg, továbbá egy ún. kötőmód is. Egyértelműen kijelenteni, hogy egyik nehezebb, mint a másik, nem lehet. Kinek pap, kinek papné. (Aki tanult már latint, franciát, spanyolt, annak az olasz könnyű lehet.) Mind a két nyelvnek vannak szépségei.


Én mind a két nyelvet tanultam, így csak ismételni tudom korábbi önmagamat. Mindegyik nyelvben vannak könnyebb és nehezebb részek.

2009. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is, ezért írtam, amit. Persze lehet, hogy csak egyéni ízlés, de szerintem a németnek a főnévi dolgait, névelőit, ragozási hülyeségeit igen nehéz überelni. Emlékszem, anno több németóránk csak arról szólt, hogy egy szabály kivételeinek mik a kivételei, és hogy ezekből mennyi van és azok hogy néznek ki... Borzalom. :P

Amúgy összességében semmi bajom a nyelvvel, már megszoktam és használom is gond nélkül, de a nyelvtani helyességemért továbbra sem vállalok felelősséget.


Az olasszal érdekes mód nem voltak gondok.

2009. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az előttem hozzászolókkal, hogy minden nyelvben vannak könnyebb, nehezebb részek. Mondjuk nekem az olasz a favorit. Nagyon szerethető nyelv, dallamos, gyönyörű szavak vannak benne és ha jó a tanár imádni lehet.
2009. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Én is tanultam mindkét nyelvet, de szerintem is szebb, jobb és könnyebb az olasz :)
2009. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem leginkább az idegesített benne hogy minden ino meg csino meg ilyenekre végzödött, és a végén már magamtól alkottam benne olyan szavakat amik nem is léteztek :D


Abba is hagytam...

2009. júl. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam mindkettőt, a német könnyebben ment, így jobban is szeretem.
2009. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
olaszban nagyon könnyű összekeverni a szavakat. szerintem. csomó hasonló hangzású szó van, úgyhogy nekem a szavak tanulása egy kész élmény. de azért szeretem ezt a nyelvet.
2009. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem az olaz az anyanyelvem, és megyelőre még csak 1 németórám volt :D de sokkal logikusabbnak tűnik eddig... viszont így még ennél többet nem tudok mondani
2009. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
67%

Szia!


Szerintem AZ OLASZ KÖNNYEBB MINT A NÉMET!


Én négy évig tanultam olaszt, olasz-magyar tagozaton.

Németet pedig már 10 éve majdnem folyamatosan.

Az olasz nagyon tetszett ezért könnyen tanultam, a németet meg utáltam eleinte :D

Miután abbahagytam az olaszt (sulit váltottam) és újra kellett németül tanulnom, sokkal könnyebben tanultam (pl. megértettem olyan nyelvtani szerkezeteket amik a magyarban nincsenek, de az olaszban vannak és jól elmagyarázták anno).

Szóval az olasz után könnyebben tanultam németet, sőt már nem is utálom. Ezt csak azért mondom, mert szerintem könnyebb először olyan nyelvet tanulni, ami tetszik, és azután lehet h más is könnyebben fog menni.

De ez csak egy vélemény :)


És hogy szerintem miért a német a nehezebb Pl.

könnyű eldönteni az olaszban, pl. a szóvégződés alapján, hogy a főnév milyen névelőt kap - persze vannak kivételek (az mindenben van), de a németben erre pl. semmilyen szabály nincs! Ebben nem is tudtam soha a névelőket :D



Bocs a hosszú válaszért!

2010. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!