Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tetszenek a szláv nyelvek...

Tetszenek a szláv nyelvek (főleg a lengyel, ukrán és a cseh). Vannak még így vele emberek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is tetszenek, de inkább az orosz és a horvát. Ukránnal nem nagyon volt még tapasztalatom, a cseh az már nekem is túl sok (alig van benne magánhangzó, törik bele az ember nyelve), a lengyelnek meg olyan hangzókészlete van, hogy minden elismerésem annak, aki képes megtanulni a nyelvet és a helyes kiejtést.
2011. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lengyel szerintem nagyon különleges.:)
2011. dec. 26. 23:51
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

nekem az orosz nyelv nagyon tetszik... meg a ultúra meg áhh...minden.. :D lehetséges hogy ezt fogom egyetemen tanulni :)

még a lengyel is érdekel... mondjuk ezzel nem foglalkoztam még annyira.

2011. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Egykét szláv nekem is tetszik. Az orosz, horvát és a szerb főleg. Ezeken meg is akarok majd tanulni. A csehszlovákot kihagyom, a lengyelt meg majd akkor, ha már nem maradt semmi más.
2011. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az ukrán a legnagyobb kedvencem... Olyan szép, dallamos, mellé a kultúrájuk is csodálatos. Csak hát itthon mindenki az orosszal veszi egy kalap alá, pedig szerintem teljesen más. Tetszik még a fehérorosz is, de az már egy kicsit keményebb hangzású.

A lengyel hangzásra olyan, mint az ukrán, elég jól megérteni, de az írott szövegekkel sosem boldogultam.

A csehhel nem volt tapasztalatom, de olyan kis aranyos nyelvnek tűnik a húszmillió mássalhangzójával...

Ami egyáltalán nem tetszik: orosz, szlovák. A falra mászom tőlük.

2011. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Az orosz szép, a lengyel még elmegy. A cseh és a szlovák az "olyan csúnya, hogy az már szép" kategóriába tartozik, viccesen hangoznak. A délszláv nyelvek nem hangoznak rosszul, de semmi különös, kicsit unalmasak. Az ukrán meg olyan, mint egy orosz-szlovák keverék, azaz nem túl szép.


Persze kétségtelenül szebb nyelvek a szlávok, mint mondjuk az olasz vagy a legtöbb angol változat.

2011. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
nem veszem egy kalap alá a kettőt, de nekem az orosz meg az ukrán is tetszik. először ukránt akartam tanulni, de az oroszra több lehetőség van itt nálunk. szóval, ahogy egyikőtök mondta: majd egyetemen..:)
2011. dec. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
наша украина, свободная страна. Прикрасный язык, хорошый народ.
2012. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A cseh és a szlovák az "olyan csúnya, hogy az már szép" kategóriába tartozik, viccesen hangoznak."


A cseh nyelvnek van egy érdekes jellegzetessége, éspedig az, hogy a viccek ezen a nyelven "ízesebbek" mint pl. a hozzá nagyon hasonlító szlovákban. Ezt maguk a csehek is tudják, nincsenek is híján a humorral. Tisztában vannak vele, hogy a nyelvük mire alkalmas.

2012. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
a lengyel a legjobb, ezért is tanulom anyanyelvi környezetben.. :) mellette nálam a cseh és az orosz is nagyon bejön (csehből van, amit meg is értek a lengyellel)!! :)
2012. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!