Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megmondanátok nekem mit...

Megmondanátok nekem mit jelentenek ezek az angol szavak, toldalékok? (FONTOS)

Figyelt kérdés

thought

enough

when

it

at

been

has

succesful

him

I've

I'll

as

to

gotta

got

let

mean



KÖSZÖNÖM ELŐRE IS !


2012. jan. 6. 19:21
 1/2 A kérdező kommentje:
then
2012. jan. 6. 19:24
 2/2 anonim válasza:

thought- gondol mútidőben


enough-elég


when- mikor amikor


it- ez, az ezt azt


at- hely vagy időhatározó is lehet (meg sok minden más) pl. at 5 - ötkor at the cinema a mozinál


been-be 3. alakja magában nem használható "van" múlt idejű alakjaként használható (present perfect és past perfect esetén meg lehet szenvedőben meg még kismillió helyen)


has-több jelentésben is használható akár segédige vagy úgy hogy neki van valamije


succesful- sikeres


him - őt (fiú)


I've- nekem van ha a 've után nincs más vagy a have csak segédige


I'll - i will én fogok valamit csinálni a will segésige meg kell még határozni hogy mit


as - úgy, olyan, mint


to rengeteg jelentése van pl. to+ személy-neki to+ hely- oda


gotta- amerikaiban használják gyakrabban sziontén rengeteg jelentés akár úgy is hogy gotta+ ige valami meg kell csinálnom


got- kap múltidejű alakja amellett meg nagyon sok helyen használható prepozíciókban is akár


let - let+személy+ige hagy valakinek megtenni valamit


mean-jelent(valamit) , akár gonoszt is jelenthet vagy ha úgy használod hogy I didn't mean it.-Nem úgy gondoltam .


then- akkor

2012. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!