Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarázzátok el lécci a...

Magyarázzátok el lécci a nemzet és a nemzetiség közti kapcsolatot, definiáljátok nekem a fogalmakat! és egy?

Figyelt kérdés
Röviden, tömören és érthetően, légy szíves!

2012. jan. 20. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Más kívánságod nincsen?

Írd be, hogy a nemzet és a nemzetiség közötti kapcsolat.

Ez olyan kérdés, amit te is meg tudsz keresni. Ezért van az internet.

2012. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:

A nemzet jelenti pl.az egy nyelvet beszélő, egy kultúrájú, ahhoz az államhoz tartozó emberek összességét.


A nemzetiség egy adott állam területén kisebbségben élő etnikai csoportot.


pl. Magyarország egy nemzet, ezen belül a cigányság egy nemzetiség.

2012. jan. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Igen, keresgéltem én is mindenhol. próbáltam udvariasan feltenni a kérdést..és kifejezni, mire van szükségem. (Mivel egyértelműen nem találtam meg a neten sehol, ezért tettem fel a kérdést.) Végül a legjobban a magyar Éksz segített. A nemzetiség az államon belül kisebbségben élő, nem a többség nyelvét beszélő népcsoport. (Az etnikum olyan kisebbség, amelyik nem rendelkezik anyaországgal.)

Kételyeim még maradtak ugyan... a székelyekkel mi van? Ők Romániában egy nemzetiség. És a magyar nemzethez tartoznak?

2012. jan. 21. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Első válaszoló vagyok.

Tudod, rengeteg olyan kérdést tesznek fel, amihez tényleg csak be kellene írni valamit a google-ba.

Ha legközelebb ilyen kérdést teszel fel, írd még oda, hogy azért kéred, mert nem találtad a keresőben.

Akkor az ilyen reagálásokat elkerülheted, amiért utólag elnézésedet kérem.

Bár, igyekeztem én is udvariasan írni.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, én ezt találtam. E szerint a székelyek egy magyar anyanyelvű népcsoport, vagyis nemzetiség.

Érdemes ezt a román népszámlálásról készült kérdőívet megnézni.

Talán még a románok sem tudják, hogy hová helyezzék őket.


[link]


[link]

Üdv.

2012. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Értem. Megnéztem a népszámlálós linket. A másik meg ezt írta: SpamkĂźldĂŠs miatt az ip cĂ­med blokkoltuk. :D Jaj.

Oké, legközelebb majd odaírom azt is.

2012. jan. 21. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!