Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mennyi idő eltelté...

Szerintetek mennyi idő elteltével illene már tudnom hollandul?

Figyelt kérdés

Körülmények:

-két pici gyerek (a nagyobbik sincs még két éves!)

-holland, de magyarul tökéletesen beszélő férj

-nagyon jó angol nyelvtudás, amit mindig mindenhol megértenek.

-holland lakóhely


Nos, tehát Hollandiában élünk, itt a férjem családjával, a boltban, a postán stb. angolul kommunikálok, ezzel soha sincs gond. Nincs munkahelyem, értelem szerűen a két gyerekkel vagyok itthon nagyrészt. Itthon kizárólag magyarul beszélünk (amihez mindig is ragaszkondi fogok, mert szerintem másképp nem fognak tudni a gyerekek magyarul). De azért előbb-utóbb mégiscsak meg kell tanulnom hollandul, azt nem akarom, hogy majd a gyerekeim beszéljenek másokkal hollandul, én meg ne értsem. Fél év után úgy állok, hogy nagyon sok mindent megértek, kb. 40%-ban tudok követni egy társalgást, 60%-ban megértem, ha hozzám hollandul szólnak, de nem beszélek. Nyuszi is vagyok, de főleg automatikusan angolul jön ki minden. Ja, a családban lévő gyerekekkel hollandul beszélek, ők nyilván nem tudnak angolul, és hollandul se sokkal többet, mint én (2,5 éves a legidősebb).

Hosszú lett, bocsi, a kérdés tehát, hogy szerintetek mennyi idő elteltével ciki már, hogy nem tudok hollandul? Vagy már most is az?

Előre is köszönöm!


2012. jan. 23. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki,hogy nem igazán tudnd a nyelvet beszélni.Sok idő kell,hogy teljesen perfektül tud!Nem mindenkinek áll rá a nyelve,azért kell mégidő rá!
2012. jan. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha nem kéne a két kisgyereket nevelni, és kimennél naponta többször az utcára szótárral vagy fordítógéppel a kezedben, akkor kb. 2-3 hónap alatt az alapszintet tudni kéne. De mivel muszáj otthon maradni a gyerekekkel, ami persze abszolút érthető, így nem gáz, ha még nem tudsz hollandul. esetleg megkérheted a párodat, hogy tanítson hollandra vagy hívhatsz nyelvtanárt is, bár az tovább fog tartani. De addig nem fogsz megtanulni hollandul, amíg közéjük nem mész! :)
2012. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Beszélj a férjeddel vagy más családtagokkal, ismerősökkel hollandul, aki tud, meg magyarul hozzád. Kérd meg őket, hogy csak hollandul beszéljenek hozzád, és ne válaszoljanak, ha te más nyelven próbálkozol. A gyerkőcökhöz persze magyarul beszélj. Fura lesz, de ha nem beszélsz, soha nem is fogsz tudni.
2012. jún. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!