Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti a magyar nyelv hangjain...

Ti a magyar nyelv hangjain kívül milyen más nyelv hangjait vagy képes hibátlanul kiejteni?

Figyelt kérdés

Nem kell tudni egyáltalán az adott nyelvet, csak az érdekel, hogy mennyi "idegen" vagytok képesek kiejteni. Én egyáltalán nem vagyok nyelvész, de nagyon érdekel. Csak angolul tudok, annak összes hangját gond nélkül kiejtem mind brit, mind amerikai akcentussal. Ezen kívül ki tudom ejteni a velszi és egyes indián nyelvekben található ɬ (Voiceless alveolar lateral fricative) hangot, az arab nyelvekben található q (Voiceless uvular plosive) hangot, a franciában található uvuláris frikatívát (ʁ), a szomáliban lévő G (Voiced uvular plosive) hangot, a spanyolban levő β (Voiced bilabial fricative) hangot, a régi magyarban lévő ʎ lágy (palatális l-t) és a lengyelben is megtalálható ɕ (lágy s-t).


Ti?


2012. jan. 24. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Most ennek az a célja, hogy össze mérd a saját tudásod másokéval, növelvén az önbizalmadat, aztán ha valaki esetleg képes kiejteni általad ismeretlen hangot is, akkor gyorsan meg tanulod?


Ha nem így van, akkor bocsánat. Ha meg igen, akkor nyilvánvaló, hogy az átlagnál több ilyen hang kiejtését ismered, szóval hajrá.


És az én válaszom:

Angolból az összes megy, franciából pedig mind a három, ugyan is ott az egyik, ahogyan te is írtad, az uvuláris r-hang, a másik a nazális, azaz orr hang, amiből 3 fajta van, a harmadik pedig az e és az é között lévő átmenet hang.

Németből is megy ez a leginkább h-hangra hasonlító hang, aminek nem tudom a szaknevét. Spanyol kemény r-hang is megy.

2012. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

ma 13:55


Te hány éves vagy, hogy egy ártatlan kérdésből már egyből dedót feltételezel rólam?! Pusztán a kíváncsiság vezérelt, ennyi...

2012. jan. 24. 14:38
 3/17 anonim ***** válasza:
A japán nyelv hangjait, bár nem tudom, melyik dialektusban. Úgy, ahogy ők ejtik az S hangot. Az általuk ejtett U és R hangokat. A németből a ch hangot. De szívesen megtanulnék még másokat is. Például az általad említett palatális l hangot.
2012. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Én ebből semmit nem értek, egyébként nekem is az volt a véleményen, hogy csak hencegni akarsz. Elnézést, ha nem így van, de nekem is így jött le.
2012. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tudom az angol magán- és mássalhangzókat, a németeket is (pl. r, ch), a svéd "sj"-t, meg tudom is én, mit még, nem szoktam őket számolni.
2012. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol nyelv hangjait nagyon jól tudom, mert gyerekkorom óta tanulom, de azt hiszem, hogy ennek ellenére egy anyanyelvi beszélő meg tudná mondani, hogy nem az anyanyelvem. A németből a lágy "ch" szerintem tökéletesen megy, valamint szerintem szintén jól reprodukálom a hehezetes hangjait (kh, th, stb). Az is jön magamtól, hogy a szóvégi zöngés hangokat zöngétlenítem (pl. inkább "unt"-nak ejtik az "und"-ot, mintsem und-nak.)
2012. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg hencegésnek tűnik, mivel az átlagember nem is hall olyanról, hogy pl. szomáli nyelv. Te hol tanultad meg ezeket?
2012. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Én ebből semmit nem értek, egyébként nekem is az volt a véleményen, hogy csak hencegni akarsz. Elnézést, ha nem így van, de nekem is így jött le."

Hencegni csak ismerősöknek lehet. Nem is ismerek innen senkit, mi értelme lenne? Nagyon tetszenek a nyelvek hangjai, ezért kérdeztem. Vagyis kíváncsi voltam, hogy rajtam kívül vannak-e mások is olyan marhák, akiket adott nyelv tanulása nélkül csak annak hangkészlete érdekel.... Ennyi, utólag belegondolva hülyeség volt.

2012. jan. 24. 21:40
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyik előző hozzászóló kicsit furcsaságokat írt a japán nyelvről: a japán nyelv hangzókészletét közel 100%-át fedi a magyar hangzókészlet... Az meg nagyon apró különbség, hogy az 'r' hang nem pereg annyira.


Ki tudom ejteni az összes kínai szótagot a mandarin és kantoni dialektusban, a finn miatt az 'ä' hangot, a szerb miatt a lágy 'l' és 'dzs' hangokat, a koreai félig zöngés-félig zöngétlen hangokat.

2012. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A cseh nyelvnek is van egy érdekes hangja, ez az "ř". Ezt úgy kell kiejteni, mintha egy rendes "r" hangot szeretnél, csak éppen nem annak fejezed be, hanem egy az "s" és a "zs" hangnak megfelelő hanggal fejezed be. Amúgy egy cseh ismerősöm állította, hogy ő ennek a hangnak a kiejtését csak 6 éves korára tudta megtanulni.
2012. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!