Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » üdv német vagy angol?

üdv német vagy angol?

Figyelt kérdés

középiskolába kötelező lesz +1 nyelv

8.évig németet tanultam de angolul jobban tudok mivel filmet angol nyelven nézek a legtöbb játékot angolul játszom


9.be felvegyem az angolt?vagy nehéz lesz ?


2012. jan. 29. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem sokat mond.


De általában azok, akik angolul netezgetnek, filmet néznek és angolul játszanak, azok vágják annyira az angolt, hogy halálra unják az egész középiskolai tanítást.


Én így voltam vele legalábbis és tudok egy pár másik példát is.


De mondom, ehhez tudnunk kéne milyen szinten vagy, mert az amit elmondtál nem árul el sokat.

2012. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz nehéz.

De ha kötelező lesz+1 nyelv akkor az nem úgy van, hogy egy kötelező és ahhoz kell még egyet választani? Legalábbis nálunk így volt, az angol kötelező mindenkinek és az mellé kellett választani német,francia, olasz közül.

2012. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elvileg a kötelező az amit most tanulok(német)és amellé kell még egyet.Szint az angolé,kb hogy megtudom magam értetni az emberekkel.Oké egy randit nem tudnék levezetni angolul de megtudom magamat értetni velük.németen nem annyira :D
2012. jan. 29. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Német után elég könnyű az angol.
2012. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy véletlenül nem teljesen alapokról fogjátok kezdeni az angolt?


Alapvetően 9-dikben a második idegen nyelvet előlről szokás kezdeni, nálunk 4 csoport indult: spanyol, francia, német és 1 haladó német csoport, amit a szülők kérvényeztek, mert elég sokan kéttannyelvű (német) iskolából jöttek. És voltak egy páran, akik azt mondták, hogy nyár alatt felzárkoznak, illetve olyanok, mint én, akik tudtak valamennyire németül.


Szerintem mindenképp vedd fel, mert az angol fontos nyelv és ténylegesen óriási haszna van.


Annyira nem lehet nehéz és szerintem, ha eddig mindenki németet tanult, akkor vagy elejétől kezditek vagy lesz egy gyors alapozó, ami a középiskolai szintet ismerve nem lesz olyan megterhelő.

2012. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ
2012. jan. 29. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Angol, könnyebb is, meg hasznosabb is.
2012. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is mindenképp az angolra szavazok, sokkal több helyen tudod hasznosítani és könnyebb is.
2012. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!