Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valamilyen szintem házilag...

Valamilyen szintem házilag való Latin tanulás? Nem profi szinten, de valamilyen alap szint.

Figyelt kérdés

Hello mindenki.

Az a nagy helyzet én nem vagyok vallásos ember, de mindent nagyon szeretek ami Jézus Krisztushoz, esetleg papsághoz, keresztes lovagokhoz kötődik. Valami októl fogva ebből jött az hogy nagyon szeretnék valamennyit latinul tanulni, minél többet.

utánna olvastam h leginkáb művekből lehet megtanulni a helyes szószerkezetet, mondat szerkezeteket.

de van esélyem h házilag elsajátítsam valamennyire a nyelvet nem felső fok hanem 1 alap.

van barátok aki latint tanult tehát ő tudna segíteni. szerintetek lehetséges?

előre is köszi a választ!!!



2012. febr. 2. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

A latin nem olyan, hogy ha sok latin filmet nézel meg sokat beszélgetsz rómaiakkal, akkor rád ragad némi mostanában divatos római szleng. A latint csakis "házilag" tudod, könyvből tanulni.


Vegyél egy nyelvtant és esetleg egy bevezető nyelvkönyvet, aztán állj neki.

2012. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ most nézegetem latinból a betűkapcsolódásokat és hogy ha magánhangzó van előtte vagy utánna akkor hogy ejted. azért nem baj ha előre tudok valami kis alapot mint pl a betűpárok, kiejtés szabályok.

remélem össze jön:D bár nem ismerek h megmondjam római embereket:DXD

régen beszélgettem Julius Caesarral. de annak már több száz éve:D

2012. febr. 2. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Jakab Éva: forum romanum

(Jogon ebből tanulnak)

Pontosabban ebből is.....

2012. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi gimiben az Orbis latinusból tanultunk. Egész jó, bár rengeteget kell hozzá szótáraznod (ami viszont nem hátrány).
2012. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként latin rádió van:

[link]

2012. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jel
2012. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyelvkönyvek:

Ferenci-Monostori: Latin nyelvkönyv

Tanuljunk nyelveket! sorozat latin kötete is jó

Nyelvtan:

Nagy-Kováts-Péter: Latin nyelvtan

Szótár:

Györkössy Alajos: Latin-magyar, magyar-latin szótár

Vicces, hogy az utóbbi jóval vastagabb, mint az előbbi.

2012. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként: a Monostori-Nagy azért jó, mert különböző korokból vett szövegek vannak benne. De akármelyik latin nyelvkönyvet is veszed elől, az ókoron van a fő hangsúly.
2012. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!