Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az a szó hogy...

Mit jelent az a szó hogy DROID? Pl. ha valaki azt mondja hogy de droidok vagytok.

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

ezek a droidok


[link]


[link]

2012. febr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
50%
A droidok mind ugyanolyanok. Szóval gondolom valami olyasmire utalhat, hogy csinálod amit a többiek.
2012. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Vagy annak sincs fogalma, hogy mit jelent, aki mondja. Ekkor jó eséllyel valami enyhe dorgálás, egyet nem értés kifejezése lehet, környezettől függően.


Amúgy a második válaszolóval egyetértek és az első válaszoló képei is segíthetnek a szó megértésében.

2012. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Arra az emberre mondják, aki nem átgondoltan, tudatosan, hanem "mechanikusan" csinál dolgokat. Adott esetben helyettesíthető a hülye szóval.
2012. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
32%
A droid kifejezést általában a zsenikre szokták mondani, akikről úgy vélik hogy már nem is emberi lények, hanem inkább robotok (droidok). Egyetemeken szokás főleg használni, mondjuk ha egy adott vizsgán mindenki egyest-kettest kapott, de egy-két ember mondjuk ötöst, akkor azokra mondják hogy droid.
2012. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
tomcat használta sokat a droidot, a "birka" szinonimájaként, tehát a második-harmadik válaszoló jár szerintem közel a lényeghez. Megy a többi után, csinálja amit mondanak neki, vagy amit beléprogramoznak pl médián keresztül. Ebben az értelemben szerintem elterjedtebb a használata a szónak mint a "sokat tanul".
2012. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
A harmadik vagyok, és bár nem egyértelműen, de az előbb arra próbáltam utalni, hogy ennek a szónak (akárcsak az összes többinek) sok jelentése lehet. Szerintem az eddigi összes válaszolónak igaza van a szó jelentésével kapcsolatban. Minden szó jelentése nagyban függ attól, hogy ki mondja és hol.
2012. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Robotot jelent, és 3 jelentése van:


1. buta ember

2. gépiesen cselekvő ember (pl. egy kiégett hivatalnok)

3. konformista, önállótlan, irányítható ember, "birka"


Sok zavart okoz, hogy ezek a jelentések keverednek. Eredetileg az amerikai szlengben inkább (2)-t jelentette, aztán Tomcat terjesztette (1) értelemben. Végül a (3) értelemben is elterjedt.

2012. febr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

14:37


"tomcat használta sokat a droidot, a "birka" szinonimájaként"


Úgy akarta használni, de a droidzónába betett egy csomó őrültet, akik ugyan ostobák voltak, de semmiképpen sem "birkák", hanem inkább különcök.

2012. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Droid az, aki hülye, és nem képes elismerni akkor se szembesítik vele, ill. nem gondolkodik csak megy nyájjal, ill. gépiesen cselekszik.
2012. febr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!