Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért beszél sok ember úgy...

Laci67 kérdése:

Miért beszél sok ember úgy hogy, "ésööö, hogyööö, deviszont, determészetesen"? Még a TV és rádióriporterek is. (engem nagyon idegesít)!

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Engem is. Ezeknek az embereknek nincs mondanivalójuk, nem tanultak beszédtechnikát vagy már elfejetették az ott tanultakat.

Persze, az utca embere lehet, hogy tényleg ööö-zik, mert hirtelenjében nem is tudja, mit válaszoljon egy-egy kérdésre, de riportereknél ez szégyen. Nem igaz, hogy nem lehet készülni arra a szerencsétlen riportra!

2012. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Egyetemi nyelvésztanárom tanította, hogy "őzni" kell és természetes dolog, nem leszólandó és minden nyelvben megvan ez az "őzés", másutt "ázás" (magyarok őznek!). Ő is szokott "őzni", sőt mindenki és az időkitöltést segíti, nem engedi elveszni a mondanivalót és segít összeszedni azt. Nyilván törekedni kell, hogy ne "őzzünk", főleg azoknak, akik pl. riporterek, vagy szóvivők, de szerintem nincs azzal semmi baj, ha "őznek" az emberek.
2012. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Mert te aztán még sosem "őőőztél" ?
2012. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez teljesen természetes.
2012. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hááát öööööööööö... nemistudoooom...
2012. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

A deviszont különösen idegesít, mivel ilyen szó (vagy szókapcsolat) NEM LÉTEZIK, és ez teljességgel HELYTELEN.


A többi meg pusztán azt mutatja, hogy az emberek általában nem gondolják végig előre, hogy mit szeretnének mondani, ezért nem tudnak folyamatosan elmondani egy szöveget.

Velem is előfordul, de próbálok javítani rajta. :(

2012. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

ellenben = de = viszont

Mindhárom szó ugyanazt jelenti. A "deviszont" teljességes felesleges szó, mivel nem szükséges megerősíteni az ellenvetést.


Az "ööö"-zés valóban helykitöltő, de lássuk be, művelt, tanult ember kerüli az effajta helykitöltést.

2012. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

OFF: Aki a második válaszolónak privátot írt, legyen kedves, kérjen tőle bocsánatot, mert rajtam tölti ki a mérgét.

üdv, első válaszoló

2012. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem rajtad akartam "kitölteni a mérgemet", csak felcseszett az a privát üzenet, meg ahogyan azt írta az illető. Szóval akkor annak mondom, akit érint ez, hogy ne oktasson ki engem és ne irkáljon rám privátba ilyen hülyeségekkel, hogy mit képzelek én, hogy az "őzés" az természetes dolog, meg egyebek. Azt gondolok, amit akarok és ha jobban tudna olvasni, ott van, hogy egyetemi tanárom tanítása alapján írtam, aki mellesleg nyelvemlékek felfedezője, akadémiai vezető és a legmagasabb szinteken kutatja nyelvünket.
2012. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Off, de tök érdekes és vicces volt ez az utolsó 2 üzenet.
2021. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!