Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amikor nem értek egy nyelvet,...

Amikor nem értek egy nyelvet, miért nem tudok kivenni egy szót sem a beszélgetésekből?

Figyelt kérdés

Csak max a nemzetközi szavakat értem, de amikor hallok valakit más nyelven beszélni, és nem értem egyáltalán, csak motyogást hallok.

Mindenki így van ezzel, vagy csak én?



2012. febr. 13. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször hallgatod,akkor néha meg lehet érteni a szókifejezést.
2012. febr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen mindenki így van ezzel. Ha nem ismersz egy nyelvet, hiába hallod, az agyad beszédértelmező központja semmit nem ér, mivel nincsenek a memóriádban olyan adatok, amik alapján fel tudnád ismerni az elhangzottakat.


Ha most azt mondanám neked, hogy lucifix, akkor azt hallod, vissza is tudod mondani, de fogalmad sincs, hogy mi lehet az a lucifix, mert „nincs ilyen szó a szótáradban.”

2012. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert ha nem ismered a szavakat, akkor nem tudod, hol az egyik szó vége és hol kezdődik a másik. Amikor beszélünk, akkor nem igazán tesszük ki a szóközöket, hanem nagyjából összeolvadnak a szavak. Egyes nyelvekben ez alapvetően meghatározza a kiejtést, pl. híres erről a francia. De a többi nyelvben is csak akkor tudnád elkülöníteni a szavakat, ha pontosan ismernél jó néhány szabályt és szót. Egyébként ha egy számodra idegen nyelvet sokat hallgatsz, akkor elkezded tudni kivenni az egyes szavakat, ahogy a gyerekek is megtanulnak egyszer beszélni. Persze nyelvtanulási módszernek az roppant lassú lenne.
2012. febr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!