Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent pontosan a "lájkol"...

Mit jelent pontosan a "lájkol" ige, kifejezés? Ugyanazt, amit az angol eredeti, a "like"?

Figyelt kérdés
20 éve külföldön élek, és egy picit elszakadtam a nyelv modernizálódásától. Azért tettem fel ezt a természetesnek tűnő kérdést, mert a "király" sem a monarchiára" utal, és szövegkörnyezetben a "zsír" sem főzési alapanyagnak tűnt!
2012. febr. 14. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, az angol facebook-ot használók, ha a "like" gombra nyomnak, azaz valami "tetszik" nekik, akkor az lájkolás.... És ez sajnos bekerült a mindennapi használatba.
2012. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lájkol teljes egészében a like-ból jön, pontosabban a facebook kis like ikonjából, és annyit jelent, hogy ilyen ikont kattint, vagy általában szeret, tetszik valami.
2012. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.


A facebook like-ből ered és így persze jelentése hasonló, de a lájk csak a "tetszik" gomb megnyomását a facebookon jelenti. Szószerint és elvontan.


De Lájkollak =/= Szeretlek.

2012. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A rend kedvéért visszakérdezek: Ezek szerint a "lájkolás" kizárólag a Facebook közösségi oldalon alkalmazott tetszésnyilvánítás "terminus technicus"-a (szakkifejezése)? Feltételezem tehát, hogy az élet egyéb területein, ennek az angol szónak az elmagyarosítása még nem dívik.


Természetesen mindenkinek köszönöm az értékes hozzászólást!

2012. febr. 14. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan szinten létezhet facebookon kívül, hogy "lájkolom ezt" (valóságban mond valamire), ami azt jelenti, hogy facebookonvaló lájkolásra méltó, de máshogy nem.


Legalábbis akikkel én beszélek, azoknál így van. Mondjuk én pl. egyáltalán nem használom.

2012. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szó, ami szó, érdekes egy jövevényszó!
2012. febr. 15. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!