Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb nyelv,...

Melyik a legkönnyebb nyelv, amit valaha tanultatok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 00:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az angolt és a németet tudom összehasonlítani, mert ezt a kettőt tanultam. Nekem az angol jóval könnyebb volt, gondolom nem vagyok egyedül. Németet harmadik osztályos koromtól tanultam érettségiig, míg angolt csak a gimnáziumban kezdtem el. Angolból felsőfokúm lett, németből egy erős konyhanyelvi szintre jutottam :-).
2012. febr. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanultam: angol, francia, beás, lovári. Ebből a francia volt a legkönnyebben elsajátítható számomra.
2012. febr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
94%
Angol. Teljesen magamtol tanultam meg interneten keresztül, szerintem ennél nincs könnyebb. Japánt sem mondanám nehéznek, csak az írásuk az.
2012. febr. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

Most sokan viccnek gondolhatják, de valójában felsőoktatási körökben ismeretes ha valakinek pontszerzésre vagy kötelező nyelvvizsga letudására kell egy potya nyelvvizsga, akkor lovári cigány ami a legjobb erre a célra.

Nem hülyéskedem, nézzetek utána, hivatalosan felvehető és állítólag baromi könnyen tanulható, nincs túl spilázva a nyelvtani rész. Persze a többség a vizsga letétel után a büdös életben nem használja többet. :)

2012. febr. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
magyar
2012. febr. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Latin. A szavak 90%-át ismered, tudod mihez kötni, mittudomén lupus a farkas, jéé Lupin volt a vérfarkas a Harry Potterben. Gyakorlatilag minden latin szót használunk úgy, hogy fel se tűnik.

A nyelvtan ugyanolyan, mint a többi európai nyelvben, tehát ha mér egy-két nyelvet ismersz, nem sok új dologgal találkozol.

A kiejtéssel meg nem kell vacakolni. Senki nem tudja, hogy ejtették a szavakat.


Persze diplomához nem jó ez a nyelv, de amúgy tényleg nagyon könnyű.

2012. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Volt itt olyan hozzászóló, aki tanult lovárit, talán kijavít, ha nem jót mondok. A lovári a többi nyelvhez képesz annyiban könnyebb, hogy lényegesen kisebb a szókincse. A nyelvtana viszont egyáltalán nem egyszerű.
2012. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Valóban nem egyszerű a nyelvtana. De a szókincse sem olyan könnyű, mint ahogy sokan állítják.
2012. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy kiejtésében viszont egyszerű, könnyű megtanulnia egy magyar anyanyelvűnek. A beás viszont már kiejtésében is nehéz.
2012. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tanultam:

- angol (ez csak azért könnyű szerintem, mert az ember kb. 6 éves kora óta tanulja...)

- francia: hmm, hát végülis nem volt nehéz.

- spanyol: a francia után kifejezetten könnyű volt.

- svéd: ebből mondjuk 2 év után felsőzni lehet, szóval jelenleg talán ez. de lehet, hogy csak azért, mert ez érdekelt a legjobban.

- japán: őőő... ezt csak tanítják, de nem megy a fejembe:)

- koreai: könnyebb a japánnál, szerintem.

- latin: utáltam a sok szabályt, egy nyelvet számomra akkor könnyű tanulni, ha ráérzek, a nyelvemre jön. A latinnál annyi a szabály, hogy egyszerűen nem ment.

2012. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!