Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb és a...

Melyik a legkönnyebb és a legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 17:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Magyar
2009. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

[link]

A legkönnyebb a spanyol,a legnehezebb a szlovák...

2009. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Az eddigiek jó nagy hülyeségek, és bár nekem sincs statisztikám, meg nyelvészeti véleményem, azt hiszem, hogy a legnehezebb talán a kínai nyelv lehet a számtalan írásjele miatt, a legkönnyebb pedig mindenképpen az angol, hiszen ott van mindenhol körülöttünk. Aki nyitott szemmel él arra mindenképp ráragad egy alapszintű angol nyelvtudás élete során.
2009. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
nemtom masok h vanak vele de nkem az angol eleg nehez sztem az angol a legnehezzeb
2009. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Igazából ilyen nincs, hogy legnehezebb, legkönnyebb, nyelvérzék kérdése. Aki azt írta hogy az angol a legkönyebb, az még nem tanult angolul, ez biztos. Azért mert az lett a világnyelv, nem feltétlen a legkönnyebb nyelv. A magyar elég nehéz, de írtak hogy a kínai, illetve a japán sem egyszerű az biztos. Olvastam valahol hogy a japánok és a kínaiak kb 20 éves korukra lesz teljesen fejlett a beszédkészségük és az írástudásuk. A spanyolban egyetértek, azt valóban könnyű tanulni.
2009. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, valóban soha nem tanultam angolul, ennek ellenére majdnem anyanyelvi szinten beszélem 20 éves létemre. Egyszerűen rámragadt az informatikából, a filmekből, az internetről. Nem azért mondom, hogy az angol a legkönnyebb, mert olyan menőn beszélem, hanem azért, mert mindenhol ott van. A tejesdoboz hátulján, a különböző műszaki cikkeken, a TVben, a köznapi életben, a számítógépen és az internet nevű jelenség egy óriási nagy angol nyelvészeti paca, ami mindenképpen összemaszatolja magával azt az embert, aki nyitott szemmel jár a világban.
2009. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%
Okés, de attól még nem könnyű nyelv:D Ha most mindenre franciául lenne írva a szöveg, mindenki franciát beszélne, akkor arra mondanád hogy az könnyű. És egy nyelvi tudás az nem abból áll hogy ismerem 10 szó jelentését. Az angol nyelvnek az eleje könnyű, a közepefelé bedurvul elég rendesen, nem kell azt hinni hogy az tök könnyű nyelv... I'm, you"re, ennél azért kicsit több az angol nyelv.
2009. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen relatív, mindenki mást tart könnyebbnek vagy nehezebbnek. Szerintem nyelvtan szempontjából a japán még az angolnál is könnyebb. Az írás persze más téma :) Meg aztán az se mindegy, hogy mi az anyanyelved. A külföldiek közül például nagyon kevesen vállalják be a magyar nyelv tanulását, mi meg milyen jól beszéljük (már aki), mert ide születtünk :)
2009. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik nagy gyökér vagy!

A Magyar más népeknek a legnehezebb, és nekünk a legkönnyebb!

2009. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy európában az izlandi a legnehezebb, mert sem a szókincse, sem a nyelvtana nem nagyon hasonlít a többihez, hiába germán nyelv. Persze az ázsiai nyelvekről ugyanez elmondható. A négy nyelv közül, amit tanultam a legnehezebb az orosz, aztán a francia, aztán a német, és a legkönnyebb az angol. Persze számomra. Nyilván sok múlik azon, hogy mennyire vonz téged az adott nyelv, mert amit szeretsz, azt szinte szippantod magadba, amit meg nem, afölé görnyedhetsz órákon át, akkor sem fogod megjegyezni/megtanulni. Természetesen képbe jön a nyelvérzék is. Valakinek egyik nyelv se megy.
2009. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!