Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerinted is udvariatlan a...

Szerinted is udvariatlan a szerintem, en ugy gondolom kifejezesek?

Figyelt kérdés
Azt tanitottak az egyetemen, hogy, ha valaki azt mondja "szerintem... vagy "ugy gondolom" akkor az a sajat akaratat akarja raeroszakolni masokra. En gyakran hasznalom, de pont azert, hogy a masik ne erezze eroszakosnak, azert emelem ki, hogy ez csak az en velemenyem. Te szoktad hasznalni? Szerinted? :)
2012. márc. 8. 18:55
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy nem udvariatlan.

Saját akaratát akarja ráerőszakolni? Én éppen hogy nem érzem erőszakosnak... Persze, nyilván el akarja fogadtatni a saját akaratát, nézeteit, de pontosan a "szerintem" kifejezés mutatja, hogy ez nem egy kinyilatkoztatás, hanem csak egy vélemény, amivel éppen vitába is lehet szállni. Nem hiszem, hogy az, hogy valaki így mondja el a saját véleményét, az erőszakosnak számítana.


Szerintem. :-)


Pedro

2012. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Éppen forditva, ez az, ami NEM udvariatlan. Akkor lenne az, ha nem azt mondaná valaki, hogy "szerintem" igy van, hanem kategórikusan megállapitaná, hogy "így van, mert én így tudom".

A szerinten, és az úgy gondolom igen udvarias kifejezésmód, és csak annyit fejez ki, hogy VAN véleményed.

2012. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugye?? Szerintem is, ez kifejezetten udvarias forma. Pl. Szerintem ez nagyon jo film. Ez nagyon jo film. A tanar teljesen komolyan gondolta, hogy elobbi a rosszabb. Nem is ertem.
2012. márc. 8. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva magyarázták: A "szerintem" azért nem szerencsés, mert ha már mondasz valamit, akkor az a te véleményed, te így gondolod. Nem kell védekezni, hogy csak "szerintem" van így, hanem igenis így van, tény, vállalni kell a véleményed. Remélem érthető. tehát a szerintem kimondásával lealacsonyítod a kijelentésedet, nem tényként közlöd, csak egy személyes véleményként
2012. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mondandójának asszem 60-70%-a töltelékszó!(ez nem biztos).

A szerintem szó is ilyen. Ugyanis a töltelékszavakkal árnyaljuk a jelentést és adunk érzelmet a rideg tényeknek amit ki akarunk fejezni!


Pont azt jelzi a szerintem hogy nem akarjuk ráerőszakolni a véleményünket a másikra.

2012. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!