Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelentenek ezek az angol...

Mit jelentenek ezek az angol kifejezések? (meme)

Figyelt kérdés

"and not a single f*ck was given that day"

"me gusta"

"mother of god"



2011. nov. 17. 19:51
 1/6 anonim válasza:
16%

elsőt nem tudom.

a me gusta nem angol.

isten anyja.

2011. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem angol, akkor is mit jelent??:D szó szerint letudom fordítani, de nem azt jelenti. Meg azt sem tudom h mire mondják pontosan.
2011. nov. 17. 20:56
 3/6 anonim válasza:
51%
azt jelenti tetszik. ironikusan szokták használni a képregényekben.
2011. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

"and not a single f*ck was given that day"

Értelmesen nem tudom, hogy lehetne lefordítani, de hogy a stílust és a jelentést is visszaadja, kb.: "és a lófässzal sem volt törődve aznap".


"me gusta"

Spanyolul azt jelenti, hogy "tetszik".


"mother of god"

"Isten anyja", magyarul sok értelme nincs, úgyhogy inkább úgy fordítanám: "Jézusmária", "te jó Úristen".

2011. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 18. 14:55
 6/6 anonim válasza:

"and not a single f*ck was given that day"

"Giving a fuck" azt jelenti, hogy törődni valamivel obszcénen megfogalmazva. A mondta arra utal, hogy valami annyira jelentéktelen, hogy mindenki leszarja, senkit sem érdekel. Nehéz lefordítani, mert nagyon magyartalan.

"Azon a napon egy árva odabaszás sem történt" Az odabaszást úgy értsd, hogy törődsz valamivel, foglalkoztat, fontos számodra. :)

2017. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!