Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a szüleimnek nincs nyelvteh...

Ha a szüleimnek nincs nyelvtehetségük, nekem még lehet?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondják, hogy nekik semmi nyelvtehetségük nincs. Nekem lehet akkor, vagy ez öröklődő?
2012. márc. 10. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem öröklődő. Ha azt lett volna akkor senki se tudna más nyelven beszélni. Senki se úgy született, hogy már 6 nyelven tudott.
2012. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet nyelvtehetséged.

Nekem 3 testvérem van, szüleim egyáltalán nem beszélnek idegen nyelvet anyám is csak angolul tud néhány alap mondatot. A két bátyám csak alapszinten beszéli a németet. A húgom szintén csak németül beszél valamit, de őt nem is érdekli az idegen nyelv. Nekem középfokú angol nyelvvizsgám van mert annyira megy, idén fogok emelt szintű érettségizni is belőle, plusz 5 ös középszintű német érettségim van meg alapszinten tudok még spanyolul is de azzal nem nagyon foglalkozok még mert az angol fontosabb per pillanat.

2012. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszike !! Anyumék mindig mondják, hogy nekik semmi nyelvtehetségük nincs, és nekem ettől mindig elmegy a kedvem a nyelvtanulástól...
2012. márc. 10. 16:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtehetség 90%-a szorgalom, a legtöbben csak lusták rendszeresen foglalkozni a nyelvvel.
2012. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Az szuleidnek erre nem volt igenyuk, tehat nem forditottak idot, energiat arra, hogy megtanuljanak idegen nyelvet, de ez meg nem jelenti azt, hogy keptelenek lennenek megtanulni barmilyen nyelvet, mivel nem adtak erre lehetoseget.

NEked igenyed megvan, akaratod szinten, tehat rajtad mullik, hogy elsajatitasz-e mas nyelveket, hiszen ehhez esz kell, amivel rendelkezel.

2012. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Én is szülő vagyok, két felnőtt gyermekkel.

Én sem tanultam egy idegen nyelvet sem, mert a mi időnkben nem volt rá szükség./Kivéve az oroszt, de hát az nem volt tanulás./

Én is úgy gondoltam, hogy nincs nyelvérzékem, mert meg sem próbáltam.

Egy alkalommal olyan lehetőségem akadt, hogy 100 óra német nyelvoktatást kaptam ingyen, egy tanfolyam keretében.

Két évvel ezelőtt.

Elkezdtem, és csodák csodája rájöttem, hogy kivételes tehetségem van a nyelvtanuláshoz.

És miért? Mert akartam tanulni és ez átsegített a nehézségeken.

Azt mondtam magamnak, igenis, meg tudod csinálni!

50 éves elmúlottam és most nekiálltam az angol nyelvnek is.

Csak azért, mert tudatosult bennem, hogy szeretek nyelveket tanulni.

Ha a szüleid olyan helyzetbe kerülnének, hogy el kellene kezdeni egy nyelvet tanulni, biztos vagyok benne, hogy nekik is menne.

Beszélgettem egyszer egy nyelvtanárral, ő is megerősíti azt a tényt, hogy az embereknek nem a nyelvtehetségük hiányzik, hanem a motiváció a tanuláshoz.

Ezért ne ijedj meg, ne gondolj ilyenre, hogy nincs nyelvtehetséged.

Ha akarsz tanulni és szereted, akkor sikerülni fog.

2012. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ahha, de ha mondjuk Vámbéry Ármin lenne az apukám, az befolyásolná ( 25 éves korára 25 nyelvet beszélt)?
2012. márc. 10. 20:39
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem befolyásolná, illetve csak annyiban, hogy akkoriban, amikor ö élt, a 4-5 nyelv teljesen megszokott volt. Ha ö lenne az apukád, akkor te is sokkal több nyelvet hallottál volna már mostanáig, és igy elönyösebb helyzetböl indulnál, de NEM az öröklés, hanem a szoktatás miatt.
2012. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sokak szerint nincs is olyan, hogy "nyelvtehetség". Szerintem bizonyos mértékig biztosan van, de ez nem öröklődik egy az egyben, ahogy az értelmi képességek általában nem öröklődnek ilyen egyszerű módon. A sikeres nyelvtanulásnál a legfontosabb a jó módszerrel történő sok erőbefektetés, ami pedig csak akkor lehetséges, ha a tanuló erősen motivált.
2012. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Van olyan, hogy nyelvtehetség, és van, hogy öröklődik, de olyan is, hogy egyszercsak egy gyerekben megsokszorozva jelenik meg.

A fő kérdés, hogy mennyire van kedved hozzá. Ha szereted, örömmel csinálod, menni fog.


Gimnazista vagy? Még előtted az élet... Van még idő sok nyelvvel megismerkedni!

2012. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!