Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a német...

Mi a véleményetek a német nyelvről?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem mert szép és olyan férfias. :) nektek mi a véleményetek ? mindegy,hogy beszélitek e vagy nem .
2012. márc. 14. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tanulom 3 éve, ennek ellenére nem igazán tudok semmit. De én szeretem mégis, mert igaz hogy elég durva hangzása van, de olyan jó érzés lenne beszélni tudni :D
2012. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3. nyelvként igen alap szinten beszélem. Én nem szeretem, igaz lány vagyok, meg fiatal is, de nekem nagyon "durva" kemény, furcsa nyelv. Jobb szeretem a lágyabb szebb nyelveket.
2012. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5 éven keresztül utáltam, most meg imádom. Szép, archaikus, szabálymániás és kissé nehezen tanulható nyelv. Sok benne a következetleneség, kitartás kell hozzá.
2012. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A hangzása nem valami szép, de a nyelvtanját nagyon szeretem. Még nem találkoztam ennél logikusabb nyelvvel. Nem igaz, hogy sok következetlenség van benne.
2012. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"A hangzása nem valami szép, de a nyelvtanját nagyon szeretem. Még nem találkoztam ennél logikusabb nyelvvel."


Oroszt, angolt nem tanultál?


"Nem igaz, hogy sok következetlenség van benne."


Minden alól van kivétel, még a kivételek alól is. És baromi sok a felesleges bonyolítás benne. Attól, hogy betartja a saját szabályait, nem kell elájulni, minden nyelv ilyen.

2012. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat használom, elég jól értem. Utálom, mert logikátlan, nehézkes, homályos.
2012. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Még nem találkoztam ennél logikusabb nyelvvel"


A németnél kevés logikátlanabb nyelv van.

2012. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemli meg a rossz hírnevét. A nyelvet sokan összekapcsolják a kultúrával (jó, persze valamennyire össze is függenek), és manapság az angolok, amerikaiak menőbbek, mint a németek. A hangzását én nem találom durvábbnak, mint az oroszét vagy egyes angol nyelvjárásokat. Sőt, szerintem a magyar anyanyelvűeknek eléggé rááll a nyelvükre ( hasonló a hangkészlet), kényelmesebb beszélni, mint az angolt vagy a franciát. Ezen kívül helyesírása is könnyű.
2012. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal jobban megy, mint az angol. Főleg a kiejtés. Németben tök egyszerű, angolban meg midnen szónak más.
2012. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A német kiejtés csak erős magyar akcentussal egyszerű. De úgy az angol is.
2012. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!