Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horvátországba mennénk nyaraln...

Horvátországba mennénk nyaralni, de csak szerbül tudok. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt mondta pár ismerősöm, hogy nem ajánlott szerbül megszólalni. Viszont én egyszerűen nem látom a különbséget a 2 nyelv között, mert hiába beszélek szerbül, megértem a horvátot is teljesen.


Szerintem nincs, vagy csak elenyészően minimális a 2 nyelv közötti különbség, de mit kell tennem azért, hogy ne vegyék észre hogy szerbül beszélek? Azt ilyen könnyen meg lehet különböztetni? Mert ha hallok egy számomra ismeretlen szöveget, meg nem mondom egyszerre hogy szerb vagy horvát.


Az írásban oké hogy különbözik, bár a latin betűs írást szoktam használni, a horvát is azt használja.



Lehet valami baj, ha kiderül hogy amit mondok az nem horvát hanem szerb?


2012. márc. 18. 11:32
1 2 3 4
 21/33 mustafa33 ***** válasza:
Még valami, Ferenc Jóskát is szerették a magyarok 50 ével az Aradi vértanúk kivégzése után.
2012. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 mustafa33 ***** válasza:
Az idő szépít és a teli has megbocsájt. De ez nem csak ránk jellemző. Grúziában láttam a Kaukázus sziklafalain nem is egy helyen oriási betűkel mázolva(persze cirilikával): Chaj zsivjot Stalin!
2012. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
51%
De hidd el Tito akkor is tobbet tett Jugoszlaviaert mint sokan es egy kalapon nem lehet Seselj Mladic es Miloseviccsal...Akkor is ertelmetlen volt a sok gyilkolazas ossze vissza.De nem adta el az orszagat mint a Crna Goraiak peldaul...
2012. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Amugy amit linkeltel jo oldal mar kerestem reg ota.Ugyhogy koszonom.
2012. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Van egy bombabiztos:-) megoldásom: menj nyaralni inkább Szerbiába.
2012. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Jah mert Szerbiának van tengerpartja :D

Amúgy magyar akcentus hát...érdekes de még mindíg nem tudom pontosan hogy milyen :)

2012. márc. 20. 22:06
 27/33 anonim ***** válasza:
Jó, jó, persze..a szerbiai nyaralással amúgy is csak tréfáltam. Én továbbra is azt hiszem, hogy szerbül megszólalva, magyar akcentussal (aminek a "mibenlétét" nehéz meghatározni, de hidd el, egy horvát beszélgetőpartner biztos észreveszi) semmiféle inzultus nem ér a tengerparton. Békeidőben nem "vademberek" a dalmát-horvátok: kulturált európaiak, aki értékelik a vendégeket. Szerintem ne tarts rossztól..legyen gyönyörű az a nyaralás! Üdv.
2012. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
De most komolyan nem fognak azert kotozkodni mert most az mondanad voz nem vlak meg mleko nem mljeko meg etc. mi is voltunk Horvatorszagban pedig szerbiai (!) magyar a csaladom egesz eletunket itt eltuk tenyleg nem ertem mitol feltek.Megkerdezik honnan jottetek mondod Magyarorszagrol.Ugy sem fognak az ustasa-k levadaszni...
2012. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Előző xDDDDDD
2012. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mindig az egyszeru megoldas a jo nem ? :D nem tudom piert kell piedesztalra emelni megmondod honnan jottel...max elokapod a bajonettet a csizmadbol es legyilkolod az ustasakat :D mindig az egyszeru megoldas viccet felre teve.Nem lesz semmi baj :)
2012. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!