Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horvátországba mennénk nyaraln...

Horvátországba mennénk nyaralni, de csak szerbül tudok. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt mondta pár ismerősöm, hogy nem ajánlott szerbül megszólalni. Viszont én egyszerűen nem látom a különbséget a 2 nyelv között, mert hiába beszélek szerbül, megértem a horvátot is teljesen.


Szerintem nincs, vagy csak elenyészően minimális a 2 nyelv közötti különbség, de mit kell tennem azért, hogy ne vegyék észre hogy szerbül beszélek? Azt ilyen könnyen meg lehet különböztetni? Mert ha hallok egy számomra ismeretlen szöveget, meg nem mondom egyszerre hogy szerb vagy horvát.


Az írásban oké hogy különbözik, bár a latin betűs írást szoktam használni, a horvát is azt használja.



Lehet valami baj, ha kiderül hogy amit mondok az nem horvát hanem szerb?


2012. márc. 18. 11:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%
De bakker ennyire felsz toluk ? ugyanmar megmondod magyar vagy es kesz es hogy tudsz szerbul nem tudom ebben mi a nehez kepzeld voltak horvat ismeroseim szerbiaban ott sem utal mindenki mindenkit par horvat meg le is testveremezi a szerbet meg szerb ugyanugy ez is emberfuggo.Szerbia sem lenne ekkora sz*r ha nem lenne ennyi majom politikus.
2012. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Húsz év nem sok idő... főleg ha közeli ismerősöd/rokonod veszíted el. A gyilkost ilyenkor az adott néppel azonosítod, ezért van az utálat.


Amúgy szerintem fél perc alatt levágják hogy szerbül beszélsz, nem csak a szavak, maga a nyelv ritmusa miatt is, de ne aggódj, emiatt nem lesz bajod.


A várható pénz szaga erősebb minthogy kötözködni kezdjenek ilyen dolgokon.

2012. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 mustafa33 ***** válasza:
32%
Milyen a nemzetiséged, anyanyelved? Ha nem szerb, akkor nyugodtan beszélj ahogy tudsz, esetleg beszélj szándékosan hibásan szerbül, hogy érezzék ki, nem a te nyelved. Valaki írta, a politikusok csinálják az ellenségeskedést. De ha a szomszédod (és az ugye nem egy politikus volt) simán elvágta a testvéred nyakát egy rohamkésel, akkor 40 év is kevés a felejtésre. Az agresszor nem a horvát volt hanem a szerb.
2012. márc. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%
De mirol beszelsz ??? En a Milosevics fele baromsagokrol beszelek.Hogy ahol szerb el Szerbianak kell lennie es sok hulye szerb el is hitte.Meg ez a sok haborus menekult akik idekoltoztek vajdasagba es mondjak hogy b*sszogassak a magyarokat a szerbek.Ez akkor is a hulye politika hibaja meg "nagy Szerbia" remelem erted amit mondok...erre gondoltam nem arre hogy egy politikus olte meg oket...
2012. márc. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Magyarországon születtem magyarként,. nem szerb az anyanyelvem:)

Csak érdekelne hogy milyen a magyar akcentus, mert én eddig próbáltam minél jobban szlávosan beszélni. Bár gyorsan beszélni nem tudok.

2012. márc. 19. 07:17
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nem kisgyerekként tanultad meg a szerbet, akkor valószínűleg megmaradt annyi kis akcentusod, hogy azt egy szerb/horvát felismerje. Valószínűleg nem olyan nyílt az "a"-d, az első szótagra teszed a hangsúlyt stb.
2012. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 mustafa33 ***** válasza:
24%
Bata Zoard, és a sok hülye aki beveszi és végrehajtja a politikus uszítását, az nem bűnös? Azt hogy lehet szeretni, ha bármilyen uszítás hatásáre, de mégis zsigerből gyűlöl? A szerb - horvát ellenségeskedés nem a 20. század találmánya. A 1940-es évek tömegmészárlásait Horvátországban (600 tömegsír), Szlovéniában, Boszniában, Hercegovinában, a dalmát és Istriai olaszok legyilkolása, a bánáti német áldozatok a délvidéki magyarok, a karintiai Bleiburgi mészárlás - 200 000 áldozattal, ez mind egy Halicsi születésű Josif Walter Weiss aki ismertebb az álnevén - Josip Broz Tito, parancsára történt, de a végrehajtók önkéntesek voltak akik élvezettel végezték a hóhér munkát, egyszerű emberek voltak akiket hamis hatalom érzésel töltött el az önkény aminek a szolgálatába adták magukat, azok ugyanolyan bűnösök, bármelyik délszláv népbül valók voltak. De nagyfokú gyűlöletnek parazsának kellet élni lelkükban, hogy erre képesek legyenek. A politikus erről a parázsról tudott és tudatosan szította gyilkos tűzzé.
2012. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
34%
De azok is bunosok akik beveszik azert mondtam "hulye szerbeket" de amugy meg nem tudom hol eltel de aztan Jugoszlaviaban nem voltam megbelyegezve szuleim elnek itt es legalabb abban az idoben volt penzed.Es kepzeld nem mondtak hog rohadt magyarok.Igen gyilkoltak egymast eloszor a magyarok a szerbeket a szerbek ezert tobbet de ha szerbek kezdtek epp mindegy az egesz lenyege megtorlas volt nem tudom ha eltel volna Jugoszlaviaban mondanad-e ezt hogy Tito mennyire volt rossz...
2012. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 mustafa33 ***** válasza:
49%
Titot olyan jónak találod mint sok magyar Kádárt. nem baj hogy akaszttatott, de gulyáskomunizmust csinált és tele volt a hasunk. Titoról (de Mladićról és Karadzsicsról is) jól ír például Slavenka Drakulić: Naš heroj i zločinac, Tito izmedu mita i krimića. Olvashatod: [link]
2012. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 mustafa33 ***** válasza:
Slavenka Drakulićtól a Süddeutsche Zeitungban is sokat olvashatsz, attól füg milyen nyelven akarod. A Naš heroj i zločinac (Hősünk vagy bűnöző?) is ott jelent meg (németül) 30.9.2009.
2012. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!