Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a hasznosabb nyelvtudás...

Melyik a hasznosabb nyelvtudás és miért?

Figyelt kérdés
Baráti beszélgetésben merült fel, kíváncsi vagyok a véleményetekre? 5 nyelv magabiztos alapfokú tudása: angol, német, spanyol, orosz, arab VAGY 2 nyelv magabiztos felsőfokú tudása: angol, német.
2012. márc. 18. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A felsőfok! Angolból muszáj egy felsőfok, kötelező a mai világban! Utána pedig jöhet több középfok, de FOLYÉKONYAN. Az alapfok nálam nem folyékony, az kb. annyit ér, hogy ha turista vagy nem adnak el.
2012. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik nyelvet akarod majd használni. Olyan nincs, hogy a mai világban kötelező. Tanuld azt, amivel dolgozni fogsz.
2012. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

5 alapfokúval semmit sem tudsz kezdeni, esetleg recepciósként lehet esélyed, de ott se sok, mert helyetted felvesznek valakit, aki csak 3 nyelvet tud, de azt középfokon.


2 felsőfokúval sokra mész, mert az angol és német felsőfokú tudás lehetővé teszi a nemzetközi tudományos vagy üzleti életben való részvételt, tudsz külföldiekkel hivatalos levelezéseket és tárgyalásokat folytatni.

2012. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem a befektetett munkát tekintve is a két felső a több. Angol, német, spanyol alapfokon szerintem nagyon hasonlít, nem jelent sok plusz munkát, ha az egyiket már tudja valaki. Orosz és arab már más tészta, de szerintem nem lehetnek túl nehezek alapfokon. Oroszról tudok nyilatkozni, én könnyűnek találtam.
2012. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp a második. Az alapfokú nyelvtudás nem sokat ér, azt egy hónap alatt is el lehet sajátítani. A fent említett két nyelv felsőfokú ismerte viszont nagyon kifizetődő. Inkább tudj keveset nagyon jól, mint sokat nagyon alapszinten.
2012. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nem adható mindenre kiterjedő általános egyetlen válasz. Mindig attól függ, ki mire használja.

Mondok példát. Akinek a munkájában nincs nyelvre szüksége, viszont nagyon sokat utazik, jobb, ha minél több nyelvet tud, bár egyesek szerint az angollal mindenütt el lehet boldogulni (nem igaz). Aki a munkájában idegen nyelvet nem nélkülözhet, jól teszi, ha fontossági sorrendben a lehető legalaposabban sajátít el nyelvet, nyelveket. A választ mindig a szükségletek kielégítésének optimalizálása dönti el.

2012. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet.
2012. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én nem tudom a két középfok bőven elég ,a felsőfokot nem látom olyan hasznosnak . Voltam angliában nem úgy beszélnek mint a hibátlan nyelvtankönyv . Mondják ami a csövön kifér. Én 3-4nyelv nyelv középfokú megtanulását látom hasznosnak.
2012. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!