Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol után tényleg nehéz a...

Angol után tényleg nehéz a német? Mert azt hallottam. Veletek hogy volt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a német sokkal bonyolultabb, névelők, ragozások. az angolban meg szinte csak teszed egymás mellé a szavakat.
2012. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem angol után nehéz, hanem úgy általában nehéz a német. Nekem ment egy darabig, szerettem is de aztán beleuntam, olyan sok hülyeség van a nyelvtanába. Majd ha egyszer megint nagyon unom magam, újrakezdem.
2012. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*nyelvtanában. :D Lehet a magyart sem ártana újrakezdeni. :D
2012. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Angol után elég nehéz volt a német. A nehézség fő okai:

- Erősen szabályozott mondatszerkesztés

- Erősen ragozós nyelv

- Az igék mellett a főnevek és melléknevek is szabályok szerint kapnak ragokat, végződéseket

- A főnevek nemének pontos ismerete nélkül nem lehet helyes mondatot összerakni, bár nyilván érti majd egy német.


Én 6 hónapot szórakoztam vele napi 30-60 percben, hogy az alapfokúnak neki merjek vágni. Meló mellett, heti 1 alkalommal jártam tanárhoz. Csak a 3. hónapban állt rá az agyam a németre, mikor már betanultam közel 1.000 szót és kifejezést.


Szóval nehéz nyelv, de ha az elején nem adod fel, ugyan olyan jól használhatóvá válik, mint az angol!

2012. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előzőleg néhány apróságot elmondtak arról, hogy mire kell figyelni, és már azzal álltam neki, hogy ez bonyolultabb lesz. De nem volt bonyolultabb, csak más.
2012. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Velem úgy volt, hogy első elemis osztálytól tanultam az angolt, aztán középsuliban jött hozzá a német és kiütéseket kaptam tőle. Túlbonyolítják a nyelvtant. Agyrém.
2012. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Német gimibe járok, sok tantárgyat tanulok németül, ha minden jól megy németül fogok érettségizni is.


Tavaly nyelvi előkészítőbe jártam (0. évfolyam ha valaki úgy ismeri) mert habár ált. iskolában 8. évig szórakoztam a némettel, még mindig nem voltam oyan szinten hogy elkezdjem német nyelven a tanulmányaimat. (jó, nem is hajtottak agyon minket a nyelvtanulással)

Az osztályban volt olyan csoport akik soha nem tanultak németül, ők angol után kezdték a németet. Heti 20 németóra, német anyanyelvű tanárok mellett mostmár ők is nagyon jól beszélnek. :)


Ők nekem mindig panaszkodtak h nem igaz h minden istenverte igét, melléknevet, melléknévből képzett főnevet, névelőt ragozni kell. :D Viszont most sokan közülük ugyan úgy mint én, németül tanulják a tantárgyak legalább felét, plussz a negyedét két nyelven. Nem lehetetlen, csak szorgalom kérdése :)

2012. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 pekkerke válasza:
hát én csak 9vagyok de már haladóként beszélek angolul most németet kell tanulnom mert iskolát váltottam és ott nincs angol nekem k***ára nehéz tejesen más nagyon sz*ar!!
2012. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt nehéz. Alapból sok az átfedés a szókincsben, ezenkívül ha már tudsz egy nyelvet, akkor minden továbbit könnyebb megtanulni, pláne ha még rokon nyelv is. Kicsit nehezebb a nyelvtana, az igaz, de még mindig jobb a könnyebb nyelvvel kezdeni, mint a nehezebbel. Ja és egy idő után találsz benne rendszert (pl. névelőket jó eséllyel meg tudod tippelni). Kiejtése jóval könnyebb, mint az angolé. De a fő titok az, hogy érdeklődnöd kell iránta, mert nyelvet csak olyat tudsz könnyen megtanulni, ami érdekel.
2012. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 katke válasza:

Én 12 évet tanultam iskolában németül, le is tettem az alapfokú nyelvvizsgát belőle. Később két évet éltem kint Angliában, majd Németországban próbáltam elhelyezkedni. Egy interjú beszélgetésen a leggyakoribb hibám az volt, hogy elkezdtem a mondatot németül és angolul fejeztem be.- de a legnagyobb gond az volt, hogy nem vettem észre azt, hogy angolul beszélek, és nem németül. Végül mégiscsak itthon maradtam.

Mindent összevetve, szerintem egy kommunikatív angol után piszok nehéz a német- (sőt, bármelyik nyelv)- de bele lehet jönni, csak kitartás kell.

2012. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!