Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol után tényleg nehéz a...

Angol után tényleg nehéz a német? Mert azt hallottam. Veletek hogy volt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 18:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Angol után/mellett tanultam németül gimiben heti 3 órában.

Nem egy hű de bonyolult nyelvtanú, ahogy sokan mondják. Inkább összetettnek mondanám. A cseh például nehezebb. Meg állítólag a magyar is.

Lényeg a lényeg: nekem angol után nem volt nehezebb, csak nem szántam rá annyi időt, amennyit megérdemelt volna. Mert Európának ezen a szegletén igencsak hasznos nyelv a német.

Novemberben voltam Németországban pár napot barátoknál, és kvázi angol nyelvtan szerint fogalmaztam meg a bonyolultabb mondatszerkezeteket. Aztán láttam, hogy ez kissé elgondolkodtatja őket, hogy miről is beszélek én (bár megértették). Akkor áttértem az egyszerű mondatokra. Semmi fordított szórend vagy KATI. Az volt a nyerő.

2012. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én hivatalosan soha nem tanultam németül, de gyermekkorom óta szinte naponta nézek német vagy németre szinkronizált filmeket, német adókat. Nemrég "kényszerből" lettem egy baráti társaságban német tolmács, és magam is csodálkoztam, hogy milyen könnyedén ment. Utólag egy nyelvtanár ismerősömmel is "megvizsgáltattam" magamat, és akkor döbbentem meg, mikor elmagyarázta, hogy milyen nyelvtani zsonglőrmutatványokat hajtottam végre ösztönösen - és helyesen! Szerinte azért könnyű nekem, mert három nyelvet beszélek anyanyelvi szinten, hármat folyékonyan, és még négyet török...
2012. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igazából azért kérdezem ,mert általánosban angolt tanultam emelt szinten(heti 5 óra és ha szerencsém van akkor sikerül a nyelvvizsga :)) és most marketing és kereskedelemre jelentkeztem ami német kéttannyelvű ( nem kell tudni németül mert az első évben heti 18 német órával megtanítanak + utána középfokú nyelvvizsga) és kicsit izgulok, mert ha nem sikerül az első évben megtanulnom akkor buktam a többi négy évet mert ugye azon alapszik
2012. márc. 27. 19:32
 14/15 anonim válasza:
Én jelenleg 5 hónapja tartózkodóm Németországban.Szándékaim szerint itt is maradok.18 éves vagyok és jelenleg olyan osztályba járok ahol külföldi fiataloknak segítenek németet tanulni.8 évig tanultam angolt,így nagyon jól beszélem a nyelvet.Tapasztalataim alapján számomra ez inkább hátrány. Jelen pillanatban ott tartok,hogy amikor németül szeretnék beszélni valakihez belezavar az angol tudásom,viszont (mivel ez egy olyan iskola ahol sok a külföldi-akikel nagyrészt angolul és szerbül tudok komunikálni)amikor angolul beszélnék akkor bezavar a német.....szóval érdekes helyzet
2012. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem német volt az első nyelv, aztán angol, ami meglepett, hogy mennyire könnyű. Akik az angolt nehéznek tartják, akkor általában a rengeteg igeidőre és a múlt idős kivételekre hivatkoznak. Amikor a kivételeket tanultuk angolból, kb. 90-et kellett külön megtanulni. Németből meg kell tanulnod, hogy melyik segédigét kell használnod mellék a kettő közül, aztán vannak erős, gyenge és vegyes igék. Csak a gyengéknek tudod megmondani a szóté alapján a múlt idejüket, úgy, mint angolban. És akkor még vannak a kivételek, ebből leggyakoribb címszó alatt kábé 300-at kellett megtanulnunk. És ugye a németek ragozzák a melléknevet (ragozzák, nem fokozzák), az igét, néha a főnevet is... Szóval, sokkal többet kell tanulni. De például nekem már minden nyelvtant tanítottak, és így már sokkal logikusabbnak tűnik a német ynelv, mint az angol. Bár lehet, hogy azért gondolom így, mert angolul nem tudok túl jól.
2012. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!