Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az északi országokban feliratt...

Az északi országokban felirattal nézik a külföldi filmeket?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy nem szinkronizálják,de van felirat vagy elvárják,hogy tudjanak pl.angolul?
2012. márc. 24. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Svédországban én azt tapasztaltam, hogy van felirat. Valami utazós tv műsort láttam, az alatt is volt, meg mikor voltunk moziban kétszer (az utolsó Harry Pottert és az új Sherlock Holmest néztük), akkor is.
2012. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Én ahol eddig láttam (Izland, Svédo., Norvégia, Dánia) ott feliratozva voltak az angol nyelvű filmek.
2012. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Finnországban is felirattal nézik, kivéve a meséket azt néha szinkronizálják (de nem mindig, függ, hogy milyen jellegű a mese, pl. a Shreket láttam felirattal).

A legviccesebb a mozi, mert ott finnül és svédül is feliratoznak (egyszere).

2012. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, természetesen felirat nélkül nézik az összes kínai, francia, olasz, pakisztáni stb. filmet, hiszen ott köztudottan mindenki tud külföldi nyelven.
2012. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Biztos sok kínai meg pakisztáni filmet vetítenek, mint általában az európai országokban:D
2012. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
ahogy előttem is írták, van felirat. de pl rádióban az szokott lenni hogyha angol nyelvű bevágás van, hogy nincs semmiféle alámondás, mint nálunk, hagyják simán angolul, mert úgyis érti mindenki :)
2012. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!