Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem lehet kapni Magyaror...

Miért nem lehet kapni Magyarországon normális japán nyelvkönyvet magyar nyelven?

Figyelt kérdés
Amikor Japán egy gazdasági nagyhatalom? Miért nem lehet, és miért csak angol, német meg francia van mindenhol? Annyira elegem van, a csapból is ez a három folyik. Szerettem volna a saját nyelvemen japánul tanulni, erre kénytelen vagyok angolul, ami nekem ötször annyi idő...

2012. ápr. 18. 21:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Először is: nekem megvolt a Jamadzsi-féle könyv, ezért tudom, milyen. Az egész nyári szünetemet vele töltöttem, nem is jártam el sehova, mert azt reméltem, őszre már fogok tudni valamit. Egyébként tényleg nagyon gyorsan haladt, és amit belőle tanultam, annak a 80%-át teljesen elfelejtettem. De még mindig az volt a legjobb könyvem (más is van, de azok a nyomába se érnek). Egyébként meg lehet, hogy Magyarországon nincs jelentősége, de angolul, németül, spanyolul tudok, szerintem ez a 3 önmagában is bőven elég, most gondoltam újra megpróbálkoznék a japánnal, mert időm lenne rá, kedvem lenne hozzá. Nem azért, mert fontos, hanem mert érdekel. Egyébként szótárt Angliából szeretnék beszerezni, könyvből meg vagy a Teach Yourself-et, vagy a Dekirut, de ezeket itt is lehet kapni.
2012. ápr. 19. 17:10
 12/15 anonim válasza:
59%

Helló, a megoldás ez:

Dekiru c. könyv, ami tavaly szeptemberben jelent meg :-)


Üdv!


Keleti Nyelvek Iskolája

2012. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40%
Japanese for everyone
2012. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

A Dekiru - igen! Új könyv, s magyar nyelven az eddigi legjobb, ami a japán nyelvet alap szinten tanítja.


A Japanese for everone - csak fenntartással! Legalábbis ha ugyanarra a több mint 20 évvel ezelőtt megjelent könyvre gondolunk, aminek Maikeru szan és Barbara szan a főszereplői. Azzal együtt, hogy jó, hogy a beszélt nyelvet nagyon előtérbe helyezi, a szituáció is életszerűek, de azért vannak benne olyan dolgok, amivel vigyázni kell. Pl. a mai japán nyelvben a feleségre nem sokan fogják a könyv által bemutatott "kanai" szót használni...

2012. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%

Ha a minna no nihongo-t és a genki-t egyszerre használod, akkor menni fog. Én legalább is ezekből tanulok, és nagyon jók. Bár az is igaz, hogy én nyelviskolába, tanárral, 2 éve.


16/L

2012. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!