Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Te jelenleg milyen nyelvet...

Te jelenleg milyen nyelvet tanulsz, és mennyi időt szánsz rá?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg: angol, német: nyelvvizsga pipa, szintentartás napi szinten megvan, spanyollal mostanában sajnos nem tudok annyit foglalkozni, mint szeretnék :(
2012. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olaszul tanulok, aktívan és "passzívan" is foglalkozom vele, sorozatot nézek, híreket, zenét hallgatok. Konkrétan leülni ritkábban szoktam, de nagyon jól haladok, imádok olaszul beszélni! Hatalmas élmény számomra, mert eddig nem élveztem az idegennyelvű kommunikációt :)
2012. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

angol német japán. német napi 8 órában suliban minden németül van, angol heti 5 óra, plusz könyvek zene, azaz passzívan is. japán heti 2szer 1,5 óra, meg zene filmek stb.


16/L

2012. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Németet és angolt tanulok muszájból... igazából csak bejárok az órákra annyi. Német nyelvvizsgám az van, de a tudásom kb nulla.
2012. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Angolt aktívan, rendszeresen foglalkozok vele.

Németet második nyelvként kevésbé intenzíven mint az angolt.

Ezenkívül: horvátot és románt, de ezek csak hobbi szinten.

2012. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Német nemzetiségi iskolákba jártam, németül voltak az órák, úgyhogy azt nagyon magas szinten tudtam akkor. Remélem, azóta sem felejtettem annyira sokat. :) Felsőfokúm van.

Angolból is felsőfokún van.


Most épp spanyolul tanulok, csak itthon, magamtól. Nehéz megmondani, hogy mennyi időt szánok rá, mert sosem ültem le tankönyvvel effektív tanulni, de rengeteg könyvet olvastam spanyolul (legalább harmincat, most is párhuzamosan kettőt), csomó filmet is megnéztem, meg nézek spanyolul a mai napig, zenéket hallgatok, e-maileket írok... Szóval minden napra jut valami, minimum olvasás és zenehallgatás, de inkább még más is.

2012. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Angolul és németül is tanultam. Angolból elvittem a középfokú nyelvvizsgáig. A németet sajnos hanyagoltam, és nagyon megbántam, hogy nem fordítottam rá több időt.


Mostanában csak az angollal törődöm, aktívan a fősuliban szakmai nyelvoktatás terén. Passzívan pedig sorozatok (pl.: Game of Thrones angolul).


Mivel államilag finanszírozott képzésen vagyok, ezért befejezem (ha már belekezdtem). De diploma után tervezem a német nyelvtudásom fejlesztését.

2012. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!