Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvnek a legnagyobb...

Melyik nyelvnek a legnagyobb a szókincse? Hogyan lehet ezt megállapítani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a németé például elég nagy. De vajon az angolé nagyobb-e, mint a magyaré?
2009. jún. 24. 10:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy pl. az oroszé meg a magyaré nagyon nagy szókincsű, de most rákerestem és azt adja ki sok oldal, hogy az angol rendelkezik a legtöbb szóval. Mindig olyan nyelvek a legbővebbek, amelyeket sokan beszélnek vagy nem szigetelik el magukat. Tehát az angol nyelvben sokkal több a jövevényszó, mint más nyelvekben. Szokták ezt "mérni", tehát létezik arról adat, hogy melyik nyelv kb. hány szóval rendelkezik.
2009. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én az angolt azért gondoltam, mert rengeteg latin jövevényszó van, van olyan, hogy egy szónak teljesen ugyanaz a jelentése, a latin és az germán eredetű megfelelővel is, és sokszor van egy fogalomra rengeteg szó. Csak írjátok be sztakiba, hogy "ideges" vagy "vita", fogtok kapni legalább 10 szót mindkettőre. Persze tudom, ez azért más nyelvekre is igaz, magyarban is ki lehet fejezni ezeket sok szóval. Ami viszont meglep, hogy vannak olyan fogalmak, amire nincs igazán használható angol megfelelő, pl. "kevés" vagy "kedv".

Én egyébként azt hallottam, a németnek nagyobb a szókincse az angolénál.

2009. jún. 24. 20:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Pont nemrég olvastam erről, és az angolban van a legtöbb szó. Nagyon sok jövevényszavuk van, mert nagy területen beszélik, és ezért sok nyelvvel kerül kapcsolatba. És ne hidd azt, hogy csak a magyar szavaknak van sok szinonimája, azért mert szegényes az angol szókincsed...


Egy angol szakos srác

2009. jún. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolunk a magyar nyelvre inkább azt mondhatnánk, hogy színes, de nem szavakbal, hanem inkább kifejezésekben gazdag. Azok meg nem feltétlenül emelik a szavak számát.
2009. jún. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!