Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban hogyan tudom megállap...

Angolban hogyan tudom megállapítani, hogy hová kell vessző és hova nem?

Figyelt kérdés
Mint ugye tudjuk, elég kevés vessző van az angol nyelvben, viszont nem tudom pontosan, hogy hova kell tenni és hova nem. Pl. Ha a mondat "if"-fel kezdődik, akkor kell...
2011. jan. 18. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
If es mondatokba szerintem nem kell, keress a könyvtárban valami haladó angol nyelvtankönyvet (mármint középfok utánit) azokba le van írva, elég nehéz megjegyezni így én is elfelejtettem:)
2011. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De, "if"-esbe kell(ha az "if" az első része a mondatnak), de az csak egy példa volt, ezt az egyet éppen tudom :)

Azza volnék kiványcsi, hogy mikor kell kitenni a vesszőt tagmondatok között, "becasue", "but", stb. elé.

2011. jan. 18. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:

"if"-es mondatba nem kell csak, ha conditional és akkor is csak akkor, ha az if-es tagmondattal kezdett.


A kérdésre...szerintem keress egy erre specializálódott tankönyvet, mert általában a könyvek a szerkezeteknél említik meg, hogy kell-e vagy nem. Én még olyan könyvet nem láttam, ahol volt olyan fejezet, hogy "Where to put commas?".


Első google találat: [link]

Végül is elég megbízhatónak tűnik, de nem nagyon olvastam bele, meg ezt én se tudom olyan biztosan.

2011. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cambridge Grammar advance v. professional valamelyikben benne van ha jól emlékszem
2011. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!