Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia vagy a német nyelv...

Francia vagy a német nyelv konnyebb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 16:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
61%
német
2012. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Tanultam anno franciát és baromi nehéz. A német viszont undorító nyelv. Tanulj meg jól angolul és máris sokkal előrébb vagy, mint ezzel a 2vel egyszerre..
2012. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Olyan kozépiskolára megyek ahol 2 nyelvet kell tanulnom. Angolt fogok és még kell választanom a francia és a német kozul. :/
2012. máj. 11. 17:23
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Én is csak ezért tanultam franciát, de igazából sosem érdekelt, nem is emléxem már az égvilágon semmire. Még a személyes névmásokat se tudnám végigsorolni már. De legalább normálisan tudok angolul.


Amúgy a német sokkal tanulhatóbb, mert sok a közös vonás az angollal. A franciában alig van olyan szó, aminek a leírt formája akár csak hasonlítana is a kiejtéshez. Ráadásul még hadarós nyelv is, utáltam nagyon, de még mindig jobb hallgatni mint a németet.

2012. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Könnyebbség tekintetében szerintem a francia egyértelműen könnyebb a németnél. Szerintem sok közös szavuk van az angollal. A kiejtés pedig határozottan könnyebb, mint az angol - már ha az angolt ki tudod helyesen ejteni. Az írás és annak kiejtése is szabályosabb például az angolnál, nincs annyi kivétel. A nyelvtan határozottan könnyebb a németnél. Viszont a döntésnél vedd azt is figyelembe, hogy a Német Európa második "nyelve", tehát ezzel többre mész, mint a franciával. Viszont, saját szubjektív véleményem, hogy a német nagyon "nácis" nyelv, katonás a hangzása.
2012. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Én mindkét nyelvet beszélem, és mindkettő tetszik. A kiejtés szabályos a franciánál és a németnél is, de a franciánál nagyon fontos először megtanulni a kiejtési szabályokat, mert anélkül elég kaotikusnak tűnik.

A német helyesírás nagyon könnyű,a francia már keményebb dió, mert sok olyan betű van, amit nem ejtsz ki.

Szerintem a nyelvtanuk elég hasonló, és kb. azonos nehézségi fokon áll (az angolnál mindkettő nehezebb).


Hangzásban a két nyelv elég különböző, de nekem speciel mindkettő tetszik.

A német hangkészlet közel áll a magyarhoz, "kényelmes" beszélni.

A franciában az orrhangok és a kétféle "o"-t kicsit szokatlan lehet, nem könnyű megtanulni és kihallani, de nem lehetetlen. A sok "zs" lággyá, a zárt "í" pedig kicsit viccessé teszi a franciát, kb. olyan, mintha egy ovis próbálná kimondani az 'í' hangot. Tényleg igaz az is (amit sokan állítanak), hogy néha "b.uzisan" hangzik, de lehet nagyon szépen is beszélni, nekem főleg a dél-franciaországi kiejtés tetszik (kis olasz beütéssel).

2012. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó! Te hol találtad a zárt "i"-t a francia nyelvben, mert emlékeim szerint ilyen nincs? Itt ( [link] sem szerepel.
2012. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

A francia könnyebb, de a német hasznosabb.


Vicces, amikor sokan arról beszélnek, hogy milyen nehéz a francia helyesírás és kiejtés. Az angol helyesírás ugyanis szabálytalanabb, az angol kiejtés nehezebb, mint a francia, és a német kiejtés sem könnyű. Ehhez képest az angolt mindenki elkönyveli "könnyű nyelv"-nek, a franciát meg "nehéz"-nek. A francia valójában egy szinten van az angollal, és amúgy nagyon hasonlít egymásra a két nyelv. A német ezeknél egy kicsivel nehezebb.

2012. máj. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

21:46-os vagyok. Nem értem, hogy miért kaptam 0 százalékot. Leírtam a véleményemet és a tapasztalataimat a két nyelvvel kapcsolatban. Én így látom, nyilván mindenkinek más a könnyű vagy a nehéz egy nyelvben.


A zárt "í"-vel kapcsolatban: Nem tudom, hogy a nyelvtanban zárt í-nek nevezik-e, de mindenképpen zártabban, kicsit "feszesebben" ejtik, mint mi magyarok. Így értettem.

2012. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!! :)
2012. máj. 14. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!