Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német vagy francia?

Német vagy francia?

Figyelt kérdés

Választani kell, hogy melyik legyen a második nyelv, amit tanulni fogok jövőre. A német és a francia a két lehetőség, én mondjuk oroszt akartam volna, de azt most nem fognak tanítani.

Szerintetek melyiket lenne jobb tanulni? Melyik könnyebb? Melyik lenne hasznosabb a későbbiekben?



2012. máj. 16. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mind a kettő nagyon jó választás.A franciát viszont kevesebben beszélik Magyarországon.
2012. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vree ***** válasza:
65%

Kérdezték már korábban, én a németre szavazok. Ausztria itt van a szomszédban, Bécsbe utazni egy fél nap alatt is lehet, és a legtöbb külföldi Mo.-ra települt cég német.


Egyébként nézd meg ezeket a nyelveloszlási térképeket:

német:

[link]

francia:

[link]


Afrikát-Kanadát hagyd figyelmen kívül, oda jó eséllyel soha nem fogsz eljutni, Európára függeszd a szemed, azon belül is Magyarország helyére.

Elvileg amíg EU-tagok vagyunk addig könnyű a határátlépés és a munkavállalás, tehát nem lehetetlen Párizsba sem utazni, de azért vesd össze hogy melyik befolyási területhez esünk közel.


Nehézségben én nem tennék különbséget, szerintem hasonlóan nehéz mind a kettő. Persze vannak egyéni különbségek/preferenciák: a francia dallamosabb, szebb, a főnév nemek egy KICSIT logikusabbak (azzal mindkét nyelvnél meg kell szenvedni), cserébe többet szenvedhetsz a szavak kiejtésével, míg a német fonetikusan ejt (egy betű mindig ugyanazt a hangot jelöli).

2012. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is láttam, mert először a keresőben próbáltam rákeresni, és ott nekem csak ilyen 2010-es kérdéseket adott ki. Gondoltam, hátha változott azóta valamit a helyzet.

Akkor valószínűleg a németet fogom így választani...


Mentek a zöld kezek :)

2012. máj. 16. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
A német hasznosabb, de a francia sem rossz választás.. Én a helyedben a német mellett döntenék,de ez nem jelenti azt, hogy franciául nem tanulhatsz meg később.. :)
2012. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Ide is leírom: mindkettő kidobott idő. Nyugat-Európa beszél angolul. Jól. Ha hasznosságra törekszel, mást válassz.
2012. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
A német hasznosabb, de egyébként mindkettő jó.
2012. máj. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

23:47


Elméletedet cáfolja egy rövid keresés bármilyen álláshirdető oldalon.

2012. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
A német választása a praktikus, a franciáé a szerelmetes. Miért nem adsz mindegyiknek 3-3 évet az életedből?
2012. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Angolt már tanulom, ez második nyelvként lenne.


"Miért nem adsz mindegyiknek 3-3 évet az életedből?"


Én is úgy gondoltam, hogy középiskola után ( ebben az iskolában csak 2 nyelvet lehet egyszerre tanulni) majd tanulok egy harmadik nyelvet. Lehetséges, hogy a francia lesz az, de addig még van 4 évem (5 éves az iskola).

2012. máj. 17. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először mindenképpen a német legyen, utána esetleg harmadikként a francia.

Ugyan többen beszélik a franciát, de ez azért van, mert sok afrikai ország hivatalos nyelve, s ezek az országok nem sokat nyomnak a világgazdaságban, valljuk be.

A németet viszont csak fejlett országokban beszélik 90 millióan.

A franciát fejlett országokban kb 75-80 millióan. Így már is a német előnyére fordult az állás.

Mindemellett a német is germán nyelv (akárcsak az angol), így valamelyest könnyebb lesz a nyelvtana (bár a német nehezebb).

Ha mégis a franciát választanád, ott viszont a lexika lesz ismerős (ugyanis az angol nagyon sok szavát a franciából kölcsönözte).

2012. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!