Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes angol és német mellett...

Érdemes angol és német mellett elkezdeni spanyolul tanulni?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, angolul és németül tanulok suliban, remélhetőleg 12.-ig meg lesznek a nyelvvizsgák is. És elgondolkodtam azon, hogy elkezdek egy 3. nyelvet, amíg nem késő - van rá időm. (orvosira szeretnék majd jelentkezni, amellett nagyon nem lesz időm új nyelvre) Szerintetek kezdjek el tanulni spanyolul, van bármi haszna, vagy ne? Más nyelvet ne ajánljatok...

Hosszútávú céljaim közt van vagy GB-be vagy az USA-ba költözés, USA miatt merült fel bennem a spanyol.



2012. máj. 27. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Értelme nincs, de nem is árt meg, ha megtanulsz spanyolul. Persze egy felsőfokú angol nyelvtudás többet ér, mint mondjuk egy középfokú angol és egy középfokú spanyol.


"USA miatt merült fel bennem a spanyol"


Orvosként annyi dolgod lesz vele, hogy az USA-ban mexikói lesz a cseléded, kertészed, sofőröd. De annyit fognak tudni angolul, amennyit tudniuk kell.

2012. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Hát, figyelj, én egyetemen kezdtem angol és német nyelvvizsgával a zsebemben, és aztán utolsó évben egy (német)svájci gyakornoki állást, aminek a betöltéséhez eredetileg középfokú német vagy angol nyelvtudást kértek a kiírásban, azért kaptam meg, mert tudtam rendesen spanyolul (előtte voltam Spanyolországban cserediák), merthogy történetesen egy dél-amerikai döntötte el a kérdést, aki spanyolul beszélő munkatársat szeretett volna, csak ez az igénye valahogy elsikkadt a csereszervezet ingoványában.

Szóval soha nem tudhatod, hogy mi fölösleges, ha tetszik, akkor szerintem tanuld. Ma orvosként ha külföldön akarsz dolgozni, főleg angolul és németül érdemes tudni, esetleg valami skandináv nyelven, de öt évvel korábban én sem gondoltam volna, hogy ilyen módon találom hasznát venni a nyelvtudásomnak, sőt, még akkor szem, amikor beadtam a pályázatot.

2012. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyelvet mindig érdemes tanulni.Ha van is érzéked hozzá,akkor tanulj minél több nyelvet.

Ha Amerikában akarsz élni,ott fogod tudni alkalmazni a spanyol nyelvet.Az első egy kicsit tévedésben van a nyelveket illetően.

Az igaz,hogy Amerikában az angol nyelv az anyanyelv,de a sok bevándorlók miatt már-már a spanyol nyelv kerül előtérbe, Hivatalos nyelv az angol

regionálisan: spanyol.

A felmérések szerint a kínai és angol nyelv utána a spanyol nyelv a harmadik amit a világon a legtöbben beszélnek.USÁ-ban nagyon sokan nem tudnak angolul,csak spanyolul.

Dolgoztam kint 5 évet.Ahol én dolgoztam olyan 3000 munkás volt.Ebből több mint a fele csak spanyolul tudott.Már akkor sokszor gondot okozott az angol nyelv hiánya itt kint..

Szóval a spanyol jó választás,mert bárhová is sodorna az élet ezzel a nyelvvel is boldogulsz.(én ha tudnék nyelveket tanulni,simán tanulnék spanyolul.De sajnos nem tudok..Nekem az angol is keserves volt)

2012. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!